Perussivu

Näyttelykalenteri 2016

                       Näyttelykalenteri 2016

Paikka

Aika

Pv

KV/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M&R;MV&V)

Kajaani

10.1.

Su

KV

(Annaliisa Heikkinen) Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Maija Mäkinen

M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Tirhan Pearly Bay; V: Natan Perlowy Ogrod

Turku

16.1.

La

KV

Juha Putkonen

Juha Putkonen

M&R: Famenhoffin Bandit; MV: Tirhan Pearly Bay; V: Jenkkin’s Arctic Queen

Parkano

31.1.

Su

RYH

Jukka Kuusisto  HUOM! EI PENTUJA!!

Jukka Kuusisto

M&R: Basnauz Brown Sandra; MV: Emmaboda Roulette; V: Jenkkin’s Easy Show

Tuusniemi

28.2.

Su

RYH

Maija Mäkinen

Hans Almgren, Ruotsi

M&R: Pienenpolun Unelman Kaunotar; MV: Tapenan Åna Orpheus; V: Ei ilmoitettuja!

Eno

5.3.

La

RYH

(Helin Tenson) Tanya Ahlman-Stockmari

Esko Nummijärvi

M&R: Pienenpolun Black Freya; MV: Ticapon Yours To Find; V: Ei tietoa!

Jämijärvi

19.3.

La

RYH

Paavo Mattila (Varatuomari: Marja Talvitie)

Tapio Eerola

M&R: Basnauz Brown Sandra; MV: Tirhan Supergirl; V: Kunhegyesi Bleki Questo-Mano

Korpilahti

20.3.

Su

RYH

Anneli Sutela (Varatuomari: Juha Putkonen)

Reino Korpela

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Tirhan Supergirl; V: Ei ilmoitettuja!

Lappeenranta => Imatra

26.3.

La

KV

György Tesics, Unkari

Markku Mähönen

M&R: Kuurakuonon Ace Of Hearts; MV: Peterline Toy Hi Fi; V: Ei ilmoitettuja!

Lahti

2.4.

La

KV

Anneli Pukkila (Varatuomari: Harri Lehkonen)

Augustin Ionescu, Romania

M&R: Tempore Free Kick; MV: Tirhan Pearly Bay; V: Ei ilmoitettuja!

Kemijärvi

2.4.

La

RYH

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Marja Talvitie)

Pekka Teini

 M&R: Kuurakuonon Ace Of Hearts; MV: Shafran Sheeny Wiveka; V: Ei ROP:ia!

Vaasa

16.4.

La

KV

Laurent Heinesche, Luxemburg (Varatuomari: Riitta Lahtovaara)

Leila Kärkäs

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Graubube Erst Kuss; V: Ei ilmoitettuja!

Polvijärvi

17.4.

Su

RYH

(Paavo Mattila) Annaliisa Heikkinen (Varatuomari: Irina Poletaeva)

Mari Lackmann

M&R: Pienenpolun Lady Amy; MV: Thomdy Dom's Wild Woods Girl; V: Ei ilmoitettuja!

Kouvola

24.4

Su

RYH

Kirsi Honkanen (Varatuomari: Maija Sylgren)

Maija Sylgren

M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Cadinan Gunvor; V: Ei ilmoitettuja!

Kouvola

30.4.

La

RYH

Marja Talvitie (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

Esa Ruotsalainen

M&R: Pienenpolun Zalmiakki; MV: Pienenpolun Miss Mindi; V: Ei ilmoitettuja!

Tampere

1.5.

Su

KV

Johan Juslin (Varatuomari: Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi)

Markku Mähönen

M&R: Cadinan Ihmemies; MV: Tirhan Jamaican Thunder; V: Lecibsin Fill The Bill

Kangasniemi

5.5.

To

KR

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Markku Kipinä)(Varatuomari: Leni Finne)

Markku Kipinä

M&R: Pienenpolun Lady Suklaaunelma; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ei ilmoitettuja!

Posio

7.5.

La

RYH

Esa Ruotsalainen (Varatuomari: Marja Talvitie)

Esa Ruotsalainen

M&R: Graubube Halleysche Komet; MV: Graubube Gaudi; V: Tregai My Fair Lady

Lahti

8.5.

Su

RYH

(Juha Putkonen) Rainer Vuorinen

(Juha Putkonen) Rainer Vuorinen

M&R: Aizens Black Soul; MV: Tirhan Supergirl; V: Ei ilmoitettuja!

Mynämäki

14.5.

La

KR

Jasna Matejcic, Kroatia

Jasna Matejcic, Kroatia

M&R: Ei ROP:ia; MV: Ticapon Precious Man; V: Jenkkin's Arctic Queen

Mikkeli

14.5.

La

RYH

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Markku Kipinä)

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 M&R: Pienenpolun Moonlight Shadow; MV: Tirhan Pearly Bay; V: Ei ilmoitettuja!

Rauma

15.5.

Su

KR

Julija Aidietiene, Liettua (Varatuomari: Julija Aidietiene, Liettua)

(Antoaneta Penkova, Bulgaria) Kostadin Shankov, Bulgaria

M&R: Gritty Wiggle's Alejandro; MV: Ticapon Yours To Find; V: Lecibsin Emmanuel

Seinäjoki

15.5.

Su

RYH

Harry Tast (Varatuomari: Harry Tast)

Jetta Tschokkinen

M&R: Famenhoffin Cherry Chapstick; MV: Emmaboda Triumph; V: Ei ilmoitettuja!

Helsinki

21.5.

La

KV

Marko Lepasaar, Viro (mu & ru) ja Marion Ten Cate, Alankomaat (mv & v)(Varatuomari: Marko Lepasaar, Viro)

Marko Lepasaar, Viro

M&R: Äventyrs Manikin Kit; MV: Tirhan Hit Hunter; V: Damirazin Öiden Kruunu

Koski tl

21.5.

La

RYH

Tuula Savolainen (Varatuomari: Tuula Savolainen)

Göran Arvidsson, Ruotsi

 M&R: Ei ilmoitettuja!MV: Candybay's Sonia Spellbinder; V: Ei ilmoitettuja!

Oulainen

21.5.

La

RYH

Leni Finne (Varatuomari: Harto Stockmari)

Leni Finne

 M&R: Bareen Justiina; MV: Emmaboda Triumph; V: Ei ROP:ia!

Hamina

22.5.

Su

KV

Saija Juutilainen

(Attila Czegledi, Unkari) Paavo Mattila

M&R: Tempore Free Kick; MV: Tirhan Pearly Bay; V: Damirazin Öiden Kruunu

Järvenpää

28.5.

La

KR

Rodi Hübenthal, Norja (Varatuomari: Harto Stockmari) HUOM! EI PENTUJA!!

Myrna Shiboleth, Israel

M&R: Tempore Knows Best; MV: Tirhan New York Sour; V: Ei ilmoitettuja!

Joensuu

28.5.

La

KV

Matti Tuominen (Varatuomari: Paavo Mattila)

Pekka Teini

M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Tirhan Pearly Bay; V: Ei ROP:ia!

Joensuu

29.5

Su

KR

Leni Finne

Leni Finne

M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Tirhan Ultra Shock; V: Ei ROP:ia!

Iitti

29.5.

Su

RYH

Leila Kärkäs

Erja Nummi

M&R: Ticapon Like A Wish; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Keuruu

29.5.

Su

RYH

Juha Putkonen (Varatuomari: Juha Putkonen)

Juha Putkonen

M&R: Lecibsin Lambada; MV: Baileydream's Aragorn; V: Thomdy Dom's Dimantina

Jämsä

4.6.

La

KR

Marija Kavcic, Slovenia (Varatuomari: Rita Reyniers, Belgia)

Maija Mäkinen

 M&R: Tempore Brand Name; MV: Jesper; V: Unitiuhti

Jämsä

5.6.

Su

RYH

Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa (Varatuomari: Riitta Lahtovaara)

Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska, Puola

  M&R:Basnauz Black Pearl; MV: Leinikan Zhakira;V: Unitiuhti

Kajaani

5.6.

Su

RYH

(Tapio Kakko) Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Tapio Kakko

 M&R: Pienenpolun Lilla Milla; MV: Thomdy Dom's Orlando Craze; V: Ei ilmoitettuja!

Lahti

5.6.

Su

RYH

Augustin Ionescu, Romania HUOM!! EI PENTUJA!!   Augustin Ionescu, Romania M&R: Tempore Calling Elvis; MV: Noblefamily's Flying High; V: Ei ilmoitettuja!

Tammela/Mustiala

11.6.

La

KR

Irina Poletaeva (Varatuomari: Annamaria Tarjan, Unkari)

Stefan Sinko, Slovenia

M&R: Cadinan Ihmemies; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ei ilmoitettuja!

Alavus / Tuuri

12.6.

Su

KR

Kirsi Honkanen (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

Reino Korpela

M&R: Tempore Rocky Mountain; MV: Baileydream's Aragorn; V: Graubube Noch Besser

Rovaniemi

18.6.

La

KV

Anca Giura, Romania

Pekka Teini

M&R: Kuurakuonon Ace Of Hearts; MV: Pienenpolun Arctic Queen; V: Natan Perlowy Ogrod

Kuopio / Karttula

18.6.

La

RYH

Harto Stockmari (Varatuomari: Paavo Mattila)

Sakari Poti

M&R: Magical Rose's Circles Of Love; MV: Pienenpolun Pikku Kettu Vuk; V: Ei ilmoitettuja!

Kotka

19.6.

Su

KV

Helina Simberg, Viro (Varatuomari: Stelios Makaritis, Kreikka)

Markku Mähönen

M&R: Cadinan Ihmemies; MV: Tirhan Ultra Shock; V: Ei ilmoitettuja!

Sastamala

19.6.

Su

RYH

Helin Tenson (Varatuomari: Jukka Kuusisto)

Leila Kärkäs

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Kastanjan Zante; V: Ei ilmoitettuja!

Rantasalmi

3.7.

Su

KR

Harto Stockmari

Juha Putkonen

M&R: Pienenpolun Vivaldi; MV: Tapenan Åna Orpheus; V: Ei ilmoitettuja!

Karjaa / Raasepori

3.7.

Su

KR

Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska, Puola (Varatuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg)

Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska, Puola

M&R: Cadinan Ihmemies; MV: Snowolf's Xena My Warrior; V: Lecibsin Fill The Bill

Oulu

9.7.

La

KV

Zorica Salijevic, Ruotsi (v); Paavo Mattila (m & r) & August De Wilde, Belgia (mv) (Varatuomari: Maria-Marionka Dekaristou, Kreikka)

Harto Stockmari

M&R: Graubube Jägermeister; MV: Dan-Star-Kom My White Chocolate; V: Natan Perlowy Ogrod

Kokkola

10.7.

Su

KV

Elisabeth Spillman Åkerlund, Ruotsi (Varatuomari: Gerard Cox, Irlanti)

Gerard Cox, Irlanti

 M&R: Famenhoffin Cherry Chapstick; MV: Tirhan Pearly Bay; V: Ei ROP:ia!

Joutsa

10.7.

Su

RYH

Markku Mähönen (Varatuomari: Markku Mähönen)

Jari Fors

M&R: Ei ilmoitettuja! MV: Kleintrouble Starlit Premiere; V: Ei ilmoitettuja!

Mäntsälä

16.7.

La

KR

 Petr Rehanek, Tsekki (Varatuomari: Petr Rehanek, Tsekki)  Petr Rehanek, Tsekki M&R: Black Berry Av  Eas Garden; MV: Tirhan Jamaican Thunder; V: Jenkkin's Arctic Queen

Orivesi

17.7.

Su

KR

(Riitta Lahtovaara) Markku Kipinä 

Pekka Teini

 M&R: Korianmäen Fantasy Black Rose; MV: Korianmäen Jacqueline; V: Unitiuhti

Helsinki

23.7.

La

KR

 (Jetta Tschokkinen) Tanya Ahlman-Stockmari (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Kirsi Honkanen  M&R: Cadinan Iki Ihana; MV: Cadinan Omena; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Kemi

23.7.

La

KV

Tuula Pratt

Markku Kipinä

M&R: Kuurakuonon Ace Of Hearts; MV: Graubube Gaudi; V: Graubube Liebe Maxmillian

Pori

31.7.

Su

KV

Hannu Talvi (m&r; mv) ja Pirjo Aaltonen (v)

Pekka Teini

M&R: Korianmäen Fantasy Black Rose; MV: Baileydream's Aragorn; V: Tempore Forever

Ristijärvi

31.7.

Su

RYH

Annaliisa Heikkinen  Markku Mähönen M&R: Ei ROP:ia!; MV: Ei ilmoitettuja; V: Ei ilmoitettuja!

Kuopio

5.8.

Pe

KV

Myrna Shiboleth, Israel

Annette Bystrup, Tanska

M&R: Candidus Elli Z Gipova; MV: Donna Darko; V: Ei ilmoitettuja!

Kuopio

6.8.

La

KV

Annette Bystrup, Tanska

Harri Lehkonen

M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Ticapon Your Reward; V: Ei ilmoitettuja!

Kittilä

6.8.

La

RYH

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Helin Tenson) (Varatuomari: Markku Kipinä) HUOM! Ei pentuja! Juha Putkonen M&R: Kuurakuonon Ace Of Hearts; MV: Baileydream's Amelié; V: Ei ilmoitettuja!

Oulu / Kiiminki

6.8.

La

RYH

Jelena Kruus, Viro  Raisa Savander  M&R: Graubube Halleysche Komet; MV: Tirhan Added Value; V: Natan Perlowy Ogrod

Kuopio

7.8.

Su

KV

Harri Lehkonen

Myrna Shiboleth, Israel

 M&R: Tempore Free Kick; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ei ilmoitettuja!

Luumäki

7.8.

Su

RYH

 (Pirjo Aaltonen) Rune Fagerström  Hilkka Salohalla  M&R: Vil Meerom Zarello; MV: Usvarannan Taikayön Lumous; V: Ei ilmoitettuja!

Oulu

13.8

La

KV

 Dusko Piljevic, Serbia   Kurt Nilsson, Ruotsi M&R: Leinikan We Will Rock You; MV: Tirhan Ultra Shock; V: Natan Perlowy Ogrod

Lappeenranta

13.8.

La


RYH

(Helin Tenson)  Kirsi Honkanen (Varatuomari: Juha Putkonen)  Juha Putkonen  M&R: Cadinan Iki Ihana; MV: Cadinan Roosa; V: Ei ilmoitettuja!

Raisio

14.8.

Su

KR

Margaret Martin, Irlanti  

 Hilkka Salohalla

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Bonzo; V: Pyryhelmin Amadeus

Kouvola

20.8.

La

KR

 Zlatko Kraljic,Kroatia Marjatta Pylvänäinen-Suorsa M&R: Tempore Name Game; MV: Baileydream's Aragorn; V: Leniences Ubenci

Helsinki

21.8.

Su

Erkkari

Erwin Manders, Alankomaat (Varatuomari: Kari Järvinen)

Ei ryhmää, vaan suoraan BIS: Hans Van Den Berg, Alankomaat

M&R: Tempore Name Game; MV: Tirhan Jamaican Thunder; V: Thomdy Dom's Dimanto

Heinola

21.8.

Su

KR

(Vija Klucniece, Latvia) Juha Putkonen  (Vija Klucniece, Latvia) Juha Putkonen M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Tirhan Pearly Bay; V: Ei ilmoitettuja!

Ruovesi

21.8.

Su

RYH

Tanya Ahlman-Stockmari (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

Reino Korpela

M&R: Korianmäen Fantasy Black Rose; MV: Korianmäen Donna Dolly Parton; V: Ei tietoa!

Helsinki

28.8.

Su

KR

 Anneli Pukkila (Varatuomari: Marja Talvitie)  Boo Lundström, Ruotsi M&R: Tempore Free Kick; MV: Tirhan Pearly Bay, V: Ei ilmoitettuja!

Pyhäjoki / Yppäri

28.8.

Su

RYH

(Tuula Savolainen) Paavo Mattila  (Varatuomari: Paavo Mattila)   Hannu Talvi M&R: Graubube Halleyche Komet; MV: Tirhan Added Value; V: Graubube Liebe Maxmillian

Riihimäki

3.9.

La

KV

 Maija Mäkinen (Tapio Kakko)   Laszlo Erdös, Unkari  M&R: Cadinan Ihmemies;MV: Tirhan Pearly Bay; V: Lecibsin Fill The Bill

Helsinki

4.9.

Su

RYH

 Jetta Tschokkinen  Pirjo Aaltonen

 M&R: Tempore By The Way; MV: Tirhan Eshet Hail; V: Ei ilmoitettuja!

Hammaslahti

4.9.

Su

RYH

Jouko Leiviskä  Tuula Savolainen M&R: Ei aikuis-ROP:ia!; MV: Fight Club's Mary Poppins; V: Ei ilmoitettuja!

Kihniö

4.9.

Su

RYH

Anneli Pukkila  Kirsi Honkanen  M&R: Korianmäen Fantasy Black Rose; MV: High-Glade's Klondiken Gold Vein; V: Kurjenpolun Erysipéle Eilethyia

Porvoo

11.9.

Su

KR

 Barbara Müller, Sveitsi (Varatuomari: Tomas Rohlin, Tanska)  Maija Mäkinen M&R: Cadinan Iki Ihana; MV: Spitz Huset's Poppie; V: Kurjenpolun Ensoleillé Èclat Eos

Hyvinkää

18.9.

Su

RYH

Juta Haranen, Viro (Varatuomari: Maret Kärdi, Viro)  Irina Poletaeva M&R: Tempore News Cut; MV: Ticapon Precious Man; V: Ei ilmoitettuja!

Eckerö KV

25.9.

Su

KV

(Kostadin Shankov, Bulgaria) Mikael Nilsson, Ruotsi

Anca Giura, Romania

M&R: Dagsljus Beautiful Black Angel; MV: Talisman As Soon As Possible; V: Ei ROP:ia!

Hämeenlinna / Tuulos

1.10.

La

RYH

 Hedi Kumm, Viro Helina Simberg, Viro M&R: Mystic Miracle Miss Mini; MV: Ticapon Precious Man; V: Jenkkin's Arctic Queen

Seinäjoki

22.10.

La

KV

 Paula Rekiranta

 Astrid Lundava, Viro

M&R: Basnauz Black Pearl; MV: Solvargens Be My Number One; V: ei aikuis-ROP:ia!

Lahti

29.10.

La

KV

 Tuula Plathan (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Johan Juslin

M&R: Tempore Free Kick; MV: Tirhan Jamaican Thunder; V: Ei ilmoitettuja!

Jyväskylä

12.11.

La

KV

Hilkka Salohalla (Mary Deats, Iso-Britannia) (Ferdi Dickmann, Saksa) (Varatuomari: Annukka Paloheimo)   Lothar Mende, Saksa  M&R: Candidus Elli Z Gipova; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ei ROP:ia!

Jyväskylä

13.11.

Su

KV

Lothar Mende, Saksa (Varatuomari: Harri Lehkonen)  Stephanie Walsh, Irlanti M&R: Tregai Charlie Aida; MV: Picantin Dazzling Donna; V: Pyryhelmin Amadeus

Helsinki

10.12.

La

KV; HeW-16

 Gabriela Richard, Saksa (Varatuomari: Tapio Eerola)

 Markku Kipinä

M&R: Candidus Elli Z Gipova; MV: Pienenpolun Miss Lila; MV: Damirazin Viidakon Valtiatar

Helsinki

11.12.

Su

KV; V-16

 Markku Kipinä (Varatuomari: Rune Fagerström)

 Kirsi Honkanen

M&R: Tempore Knows Best; MV: Tirhan New York Sour; V: Tempore Design

 

Kirjoita uusi kommentti: (Napsauta tästä)

123kotisivu.fi
merkkiä jäljellä: 160
OK Lähetetään.
Katso kaikki kommentit

| Vastaa

Uusimmat kommentit

23.07 | 15:19

Onnea uudesta perheenjäsenestä

...
05.05 | 16:16

Hieno kuva mun Iskästä!

...
08.08 | 21:03
Sisu on saanut 2
30.06 | 21:07
Keke on saanut 3
Tykkäät tästä sivusta