Tuomarit v. 2020

Vuoden 2020 tuomaritiedot

 

Paikka

Aika

Pv

KV/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M & R; MV & V)

Kajaani

12.1.

Su

KV

Karl-Erik Johansson, Ruotsi (m & r: 10, mv: 23, v: 7)

Juha Putkonen

M&R: Ticapon Lots Of Love; MV: Graubube Liebe Roman; V: Quidam Krisanda

Turku

26.1.

Su

KV

Valentinas Stiklius, Liettua (m & r: 9, mv: 27, v: 9) (Hedi Kumm, Viro) (Varatuomari: Leif Ragnar Hjorth, Norja)

Leif Ragnar Hjorth, Norja

M&R: Tempore Answer Is; MV: Baileydream’s Aragorn; V: Ralettes Schneemädchen

Parkano

2.2.

Su

RYH

Tanya Ahlman-Stockmari (m & r: 14, mv: 13, v: 1)

Tuula Savolainen

M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Pienenpolun Pikku Kettu Vuk; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Jämijärvi

23.2.

Su

RYH

Harto Stockmari (m & r: 7, mv: 9, v: 1) (Varatuomari: Tuula Savolainen)

Pekka Teini

M&R: Mylegend Moonshine; MV: Pienenpolun Princess Sweet Honey; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Seinäjoki

7.3.

La

RYH

Anneli Pukkila (m&r: 12, mv: 17) (Varatuomari: Hannu Talvi)

Hannu Talvi

M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Graubube Erst Kuss; V: Ei ilmoitettuja!

Korpilahti

22.3.

Su

RYH

Erika Häkkinen (m & r: 4, mv: 9, v: 1) (Tapio Kakko) (Varatuomari: Harto Stockmari)

Katja Partanen

Näyttely peruttu!

Eno / Joensuu

28.3.

La

RYH

Tuula Savolainen

Pekka Teini

Näyttely peruttu!

Lahti

29.3.

Su

KV

Janelle Robbins, Australia (m & r: 20, mv: 20, v: 2) (Regina Blessing, Saksa) (Varatuomari: John R. Walsh, Irlanti)

Regina Blessing, Saksa

Näyttely siirretty pidettäväksi 29.11.2020!!

Imatra

11.4.

La

KR

Augustin Ionescu, Romania

Reino Korpela

Näyttely peruttu!

Seinäjoki

11.4.

La

RYH

Jetta Tschokkinen

Jari Fors

Näyttely peruttu!

Imatra

12.4.

Su

KR

Birte Scheel, Tanska

Birte Scheel, Tanska

Näyttely peruttu!

Vaasa

18.4.

Su

KV

Kerstin Nilsson, Tanska (Varatuomari: Zaza Omarov, Georgia)

Beatrix Märki Casanova, Sveitsi

Näyttely peruttu!

Laitila

18.4.

Su

RYH

Goran Gladic (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

Goran Gladic

Näyttely peruttu!

Polvijärvi

18.4.

Su

RYH

Mari Lackman (Varatuomari: Markku Kipinä)

Mari Lackman

Näyttely peruttu!

Sodankylä

25.4.

La

RYH

Markku Kipinä

 Hannu Talvi

Näyttely siirretty pidettäväksi 15.8.2020!

Kouvola

26.4.

Su

RYH

Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

Jari Fors

Näyttely peruttu!

Lahti

1.5.

Pe

RYH

José Manuel Conde Tarazaga, Espanja (Varatuomari: Kirsi Honkanen)

Esa Ruotsalainen

Näyttely siirretty pidettäväksi 19.9.2020!

Tampere

2.5.

La

NORD

Rasma Ergle, Latvia

Hilkka Salohalla

Näyttely peruttu!

Haapavesi

2.5.

La

RYH

Iuza Beradze, Tsekki (Varatuomari: Iuza Beradze, Tsekki)

Erja Nummi

Näyttely peruttu!

Koski tl

2.5.

La

RYH

Helin Tenson

Reino Korpela

Näyttely peruttu!

Tampere

3.5.

Su

KV

Jens Utke Ramsing, Tanska

Jens Utke Ramsing, Tanska

Näyttely peruttu!

Oulu

3.5.

Su

RYH

Iuza Beradze, Georgia

Hannu Talvi

Näyttely peruttu!

Oulu

9.5.

La

NORD

Dusko Piljevic, Serbia

Maarit Hassinen

Näyttely peruttu!

Loviisa

9.5.

La

RYH

Leni Finne (Varatuomari: Hannele Jokisilta)

Marianne Holm

Näyttely peruttu!

Rantasalmi

9.5.

La

RYH

Anneli Sutela

Anneli Sutela

Näyttely peruttu!

Sastamala

9.5.

La

RYH

Kirsi Honkanen (Varatuomari: Irina Poletaeva)

Irina Poletaeva

Näyttely peruttu!

Helsinki

16.5.

La

KV

Kimmo Mustonen (Varatuomari: Attila Czegledi, Unkari)

Reino Korpela

Näyttely siirretty pidettäväksi 13.9.2020!

Oulainen

16.5.

La

RYH

Jari Fors

Pirjo Aaltonen

Näyttely peruttu!

Parikkala

16.5.

La

RYH

Paula Rekiranta (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

Hannu Talvi

Näyttely peruttu!

Ruovesi

16.5.

La

RYH

Leni Finne (Varatuomari: Pekka Teini)

Sanna Vakkilainen

Näyttely peruttu!

Rauma

17.5.

Su

KR

Maarit Hassinen (Varatuomari: Eva Liljekvist Borg, Ruotsi)

Tapio Eerola

Näyttely peruttu!

Mikkeli

21.5.

To

RYH

Jari Fors

Marianne Holm

Näyttely peruttu!

Kontiolahti

23.5.

La

KV

Harri Lehkonen

Harri Lehkonen

Näyttely siirretty pidettäväksi 1.8.2020!

Hyvinkää

23.5.

La

NORD

Sari Holopainen (Varatuomari: Harto Stockmari)

Anneli Pukkila

Näyttely siirretty pidettäväksi 27.9.2020!

Maalahti

23.5.

La

RYH

Mats Jonsson, Ruotsi (Varatuomari: Mats Jonsson, Ruotsi)

Mats Jonsson, Ruotsi

Näyttely peruttu!

Kontiolahti

24.5.

Su

NORD

Hanne Laine Jensen, Tanska

Göran Bodegård, Ruotsi

Näyttely siirretty pidettäväksi 2.8.2020!

Keuruu

24.5.

Su

RYH

Reino Korpela (Varatuomari: Reino Korpela)

Maija Mäkinen

Näyttely peruttu!

Hamina

31.5.

Su

KV

Maija Lehtonen (Varatuomari: Davor Javor, Kroatia)

Maija Lehtonen

Näyttely peruttu!

Mynämäki

6.6.

La

RYH

Aleksander Petrovic, Serbia (Varatuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi)

Leila Kärkäs

Näyttely peruttu!

Lammi /Hämeenlinna

6.6.

La

RYH

Marja Talvitie (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

Harto Stockmari

Näyttely peruttu!

Alavus / Tuuri

7.6.

Su

KR

Sari Holopainen (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

Maarit Hassinen

Näyttely peruttu!

Puolanka

7.6.

Su

RYH

Reino Korpela (Varatuomari: Hannele Jokisilta)

Silja Jokinen

Näyttely peruttu!

Pöytyä

7.6.

Su

RYH

Kalvo Kriisk, Viro (Varatuomari: Leila Kärkäs)

Kalvo Kriisk, Viro

Näyttely peruttu!

Espoo

13.6.

La

ERKKARI

M&R: Rony Doedijns, Alankomaat MV & V: Arne Foss, Norja (Tuomarit ovat varalla toisilleen)

Ei ryhmiä vaan suoraan BIS: Rony Doedijns, Alankomaat

Näyttely peruttu!

Pöytyä 

13.6.

La

KR

Hannele Jokisilta (Varatuomari: Markku Kipinä)

Mari Lackman

Näyttely peruttu!

Lieksa

13.6.

La

RYH

Sari Holopainen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

Riitta Niemelä

Näyttely on siirretty vuodelle 2021!

Kotka

14.6.

Su

KR

Tino Pehar, Kroatia (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

Nina Janger

Näyttely peruttu!

Rovaniemi

27.6.

La

NORD

William Blount, Irlanti

Jussi Liimatainen

Näyttely peruttu!

Pieksämäki

27.6.

La

KR

Pirjo Aaltonen

Pirjo Aaltonen

Näyttely peruttu!

Sastamala

27.6.

La

RYH

Leila Kärkäs (Varatuomari: Leila Kärkäs)

Pekka Teini

Näyttely peruttu!

Karjaa / Raasepori

28.6.

Su

KR

Markku Mähönen (Varatuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg)

Marja Talvitie

Näyttely peruttu!

Oulu

4.7.

La

KV

Paavo Mattila (Varatuomari: Paavo Mattila)

Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa

Näyttely peruttu!

Sauvo

4.7.

La

RYH

Reino Korpela (Varatuomari: Pekka Teini)

Pekka Teini

Näyttely peruttu!

Tuusniemi

4.7.

La

RYH

Johnny Andersson, Ruotsi

Jose Homem De Mello, Portugali

Näyttely on siirretty pidettäväksi 19.9.2020!

Forssa

5.7.

Su

KR

Juha Kares (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

Juha Kares

Näyttely peruttu!

Saarijärvi

11.7.

La

KR

Jasna Matejcic, Kroatia

Pirjo Aaltonen

Näyttely peruttu!

Kalajoki

12.7.

Su

KV

Laurent Heinesche, Luxemburg (Varatuomari: Laurent Heinesche, Luxemburg)

Laurent Heinesche, Luxemburg

Näyttely peruttu!

Joutsa /Leivonmäki

12.7.

Su

RYH

Perttu Ståhlberg (Varatuomari: Anneli Sutela)

Anneli Pukkila

Näyttely peruttu!

Mäntsälä

18.7.

La

KR

Leif Lehmann Jörgensen, Tanska (Varatuomari: Maija Mäkinen)

Leif Lehmann Jörgensen, Tanska

Näyttely peruttu!

Posio

18.7.

La

RYH

Elina Haapaniemi (Varatuomari: Markku Kipinä)

Jari Fors

Näyttely siirretty pidettäväksi 2021!

Helsinki

19.7.

Su

KR

Hassi Assenmacher-Feyel, Saksa

Ingrid Hectors, Belgia

Näyttely peruttu!

Kemi

25.7.

La

KV

Cathy Delmar, Irlanti

Zeferino Silva, Portugali

Näyttely peruttu!

Mikkeli

25.7.

La

KR

Anneli Pukkila

Tapio Kakko

Näyttely peruttu!

Kontiolahti

1.8.

La

KV

Marja Talvitie 

Igoris Zizevskis, Liettua 

 

Pori

1.8.

La

KV

Jose Homem De Mello, Portugali (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

Harri Lehkonen

27.5. / 24.6. / vain netissä 2.7.

Siikajoki

1.8.

La

RYH

Hannu Talvi (Varatuomari: Markku Mähönen)

Jari Fors

31.5. / 6.7. / vain netissä 15.7.

Kontiolahti

2.8.

Su

NORD

 Maija Mäkinen

 Marja Talvitie

 

Isokyrö

2.8.

Su

RYH

Hannu Talvi

Pirjo Aaltonen

2.7. / 9.7. / vain netissä 19.7.

Kuopio

7.8

Pe

KR

Paula Heikkinen-Lehkonen

Freddie Klindrup, Tanska

Näyttely peruttu!

Kuopio

8.8.

La

NORD

Juha Putkonen

Juha Putkonen

Näyttely peruttu!

Kuopio

9.8.

Su

KV

Cristian Vantu, Romania

Cristian Vantu, Romania

Näyttely peruttu!

Valkeakoski

15.8.

La

KR

Oleg Vasilev, Venäjä (Varatuomari: Oleg Vasilev, Venäjä)

Mari Pajaskoski

28.6. / 15.7.

Sodankylä

15.8.

La

RYH

Hannu Talvi

Hannu Talvi

20.7.

Kajaani

15.8.

La

RYH

Annaliisa Heikkinen 

Marja Talvitie

 

Lappeenranta

15.8.

La

RYH

 

 

 

Raisio

16.8.

Su

KR

Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Zsuzsanna Balogh, Unkari)

Pirjo Aaltonen

15.6. / 13.7. / vain netissä 20.7.

Kauhava

16.8.

Su

RYH

Tapio Kakko (Varatuomari: Reino Korpela)

Jari Fors

24.7. / vain netissä 30.7.

Kouvola

22.8.

La

KR

Jetta Tschokkinen

Vija Klucniece, Latvia

20.7. / vain netissä 27.7.

Heinola

23.8.

Su

KR

Marie Petersen, Tanska

Maija Mäkinen

20.7. / vain netissä 27.7.

Helsinki

29.8.

La

KR

Paula Rekiranta (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

Esa Ruotsalainen

16.7. / 31.7. / vain netissä 4.8.

Riihimäki

30.8.

Su

KV

Hilkka Salohalla (Varatuomari: Börge Espeland, Norja)

Börge Espeland, Norja

9.7. / 23.7. / vain netissä 30.7.

Mikkeli

5.9.

La

RYH

     

Seinäjoki

5.9.

La

RYH

Reino Korpela (Varatuomari: Harto Stockmari)

Reino Korpela

5.8. / vain netissä 21.8.

Helsinki, Kaivopuisto

6.9.

Su

ERKKARI

     

Joensuu

6.9.

Su

RYH

Mari Lackman

Zorica Blomqvist, Ruotsi

9.8. / vain netissä 16.8.

Ruovesi

6.9.

Su

RYH

Juha Putkonen (Varatuomari: Juha Putkonen)  Juha Putkonen  6.8. / 20.8.

Porvoo

12.9.

La

KR

Kirsi Honkanen (Varatuomari: Harry Tast)

Kirsi Honkanen

31.7./15.8./ vain netissä 23.8.

Helsinki

13.9.

Su

KV

Zorica Blomqvist, Ruotsi (Varatuomari: Attila Czegledi, Unkari)

Zorica Blomqvist, Ruotsi

10.7. / 31.7. / vain netissä 7.8.

Lahti

19.9.

La

RYH

José Manuel Conde Tarazaga, Espanja (Varatuomari: Kirsi Honkanen)

Esa Ruotsalainen

 20.8. / vain netissä 23.8.

Tuusniemi

19.9.

La

RYH

Johnny Andersson, Ruotsi

Jose Homem De Mello, Portugali

 16.8. / vain netissä 25.8.

Hyvinkää

20.9.

Su

RYH

     

Eckerö

27.9.

Su

KV

Ingrid Hectors, Belgia

Carmen Navarro Guisado, Espanja

 

Hyvinkää

27.9.

Su

NORD

Sari Holopainen (Varatuomari: Harto Stockmari)

Anneli Pukkila

 

Sastamala

27.9.

Su

RYH

Juha Putkonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

Marianne Holm

11.8. / 1.9.

Hämeenlinna

3.10.

La

RYH

     

Hämeenlinna

4.10.

Su

RYH

     

Seinäjoki

24.10.

La

KV

 

 

 

Jyväskylä

7.11.

La

NORD

 

 

 

Jyväskylä

8.11.

Su

KV

 

 

 

Lahti

29.11.

Su

KV

Colm Hastings, Irlanti

Colm Hastings, Irlanti

 

Helsinki

5.12.

La

NORD; HeW-20

 

 

 

Helsinki

6.12.

Su

KV V-20

     

Kirjoita uusi kommentti: (Napsauta tästä)

123kotisivu.fi
merkkiä jäljellä: 160
OK Lähetetään.
Katso kaikki kommentit

| Vastaa

Uusimmat kommentit

22.12 | 16:52

Kiitos Jaana!

...
23.07 | 15:19

Onnea uudesta perheenjäsenestä

...
05.05 | 16:16

Hieno kuva mun Iskästä!

...
26.09 | 23:06
Sisu on saanut 5
Tykkäät tästä sivusta