Tuomarit v. 2020

Vuoden 2020 tuomaritiedot

Paikka

Aika

Pv

KV/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M & R; MV & V)

Kajaani

12.1.

Su

KV

 Karl-Erik Johansson, Ruotsi (m&r: 10, mv: 23, v: 7)  Juha Putkonen  M&R: Ticapon Lots Of Love; MV: Graubube Liebe Roman; V: Quidam Krisanda

Turku

26.1.

Su

KV

Valentinas Stiklius, Liettua (m&r: 9, mv: 27, v: 9) (Hedi Kumm, Viro)(Varatuomari: Leif Ragnar Hjorth, Norja)  Leif Ragnar Hjorth, Norja

 M&R: Tempore Answer Is; MV: Baileydream's Aragorn; V: Ralettes Schneemädchen

Parkano

2.2.

Su

RYH

Tanya Ahlman-Stockmari (m&r: 14, mv: 13, v: 1)

 Tuula Savolainen

M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Pienenpolun Pikku Kettu Vuk; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Jämijärvi

23.2.

Su

RYH

Harto Stockmari (m&r: 7, mv: 9, v: 1)(Varatuomari: Tuula Savolainen)

 Pekka Teini

M&R: Mylegend Moonshine; MV: Pienenpolun Princess Sweet Honey; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Seinäjoki

7.3.

La

RYH

Anneli Pukkila (m &r: 12; mv: 17) (Varatuomari: Hannu Talvi)

 Hannu Talvi

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Korpilahti

22.3.

Su

RYH

 Tapio Kakko (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Katja Partanen

 vain netissä 2.3.

Eno

28.3.

La

RYH

Tuula Savolainen

 Pekka Teini

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Lahti

29.3.

Su

KV

 Regina Blessing, Saksa (Varatuomari: John R. Walsh, Irlanti)

Regina Blessing, Saksa

 27.2. / vain netissä 1.3.

 

Imatra

11.4.

La

KR

Augustin Ionescu, Romania

 Reino Korpela

 16.3. / vain netissä 22.3.

Seinäjoki / Ylistaro

11.4.

La

RYH

Jetta Tschokkinen

 Jari Fors

11.3./22.3./ vain netissä 29.3.

Imatra

12.4.

Su

KR

 Birte Scheel, Tanska 

 Birte Scheel, Tanska

 16.3. / vain netissä 22.3.

Vaasa

18.4.

La

KV

 Kerstin Nilsson, Tanska (Varatuomari: Zaza Omarov, Georgia)

 Beatrix Märki Casanova, Sveitsi

 16.3. / vain netissä 23.3.

Laitila

18.4.

La

RYH

Goran Gladic (Varatuomari: Esa Ruotsalainen) 

 Goran Gladic

 20.3. / vain netissä 27.3.

Polvijärvi

18.4.

La

RYH

Mari Lackman (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Mari Lackman

 19.3. / vain netissä 23.3.

Sodankylä

25.4.

La

RYH

Markku Kipinä

 Hannu Talvi

 30.3.

Kouvola

26.4.

Su

RYH

Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Jari Fors

 27.3.

Lahti

1.5.

Pe

RYH

 José Manuel Conde Tarazaga, Espanja  (Varatuomari: Kirsi Honkanen)

 Esa Ruotsalainen  5.4. / vain netissä 8.4.

Tampere

2.5.

La

NORD

 Rasma Ergle, Latvia

 Hilkka Salohalla

29.2./31.3./ vain netissä 7.4.

Haapavesi

2.5.

La

RYH

 Iuza Beradze, Tsekki (Varatuomari: Iuza Beradze, Tsekki)   Erja Nummi

 2.4.

Koski tl

2.5.

La

RYH

 Helin Tenson

 Reino Korpela  9.4.

Tampere

3.5.

Su

KV

Jens Utke Ramsing, Tanska

 Jens Utke Ramsing, Tanska

29.2./31.3./vain netissä 7.4.

Oulu

3.5.

Su

RYH

Iuza Beradze, Georgia  Hannu Talvi  6.4.

Oulu

9.5.

La

NORD

 Dusko Piljevic, Serbia  Maarit Hassinen  2.3. / 30.3. / vain netissä 20.4.

Loviisa

9.5.

La

RYH

 Leni Finne (Varatuomari: Hannele Jokisilta)  Marianne Holm  8.4.

Rantasalmi

9.5.

La

RYH

 Anneli Sutela

 Anneli Sutela

 17.4.

Sastamala

9.5.

La

RYH

 Kirsi Honkanen (Varatuomari: Irina Poletaeva)

 Irina Poletaeva

 5.4. / vain netissä 12.4.

Helsinki

16.5.

La

KV

 Kimmo Mustonen (Varatuomari: Attila Czegledi, Unkari)

 Reino Korpela

 16.3. / 6.4. / vain netissä 17.4. 

Oulainen

16.5.

La

RYH

 Jari Fors

 Pirjo Aaltonen

 1.4. / vain netissä 27.4.

Parikkala

16.5.

La

RYH

Paula Rekiranta (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Hannu Talvi

 15.4. / vain netissä 22.4.

Ruovesi

16.5.

La

RYH

 Leni Finne (Varatuomari: Pekka Teini)

 Sanna Vakkilainen

3.4. / 24.4./ vain netissä 4.5.

Rauma

17.5.

Su

KR

Maarit Hassinen (Varatuomari: Eva Liljekvist Borg, Ruotsi)

 Tapio Eerola

 18.3. / 15.4. / vain netissä 20.4.

Mikkeli

21.5.

To

RYH

Jari Fors

 Marianne Holm

 26.4. / vain netissä 30.4.

Kontiolahti

23.5.

La

KV

Harri Lehkonen

Harri Lehkonen

21.4. / vain netissä 27.4.

Hyvinkää

23.5.

La

NORD

Sari Holopainen (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Anneli Pukkila

 23.3. / 20.4. / vain netissä 27.4.

Maalahti

23.5.

La

RYH

 Mats Jonsson, Ruotsi (Varatuomari: Mats Jonsson, Ruotsi) 

 Mats Jonsson, Ruotsi

 22.4. / 30.4. / vain netissä 8.5.

Kontiolahti

24.5.

Su

NORD

Hanne Laine Jensen, Tanska

Göran Bodegård, Ruotsi

21.4. / vain netissä 27.4.

Keuruu

24.5.

Su

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Reino Korpela)

 Maija Mäkinen

 20.4. / 3.5. / vain netissä 8.5.

Hamina

31.5.

Su

KV

 Maija Lehtonen (Varatuomari:Davor Javor, Krotia) 

 Maija Lehtonen

 31.3. / 30.4. / vain netissä 6.5.

Mynämäki

6.6.

La

RYH

 Aleksander Petrovic, Serbia (Varatuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi)

 Leila Kärkäs

 6.5. / vain netissä 13.5.

Lammi / Hämeenlinna

6.6.

La

RYH

 Marja Talvitie (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Harto Stockmari

 11.5. / vain netissä 15.5.

Alavus / Tuuri

7.6.

Su

KR

 Sari Holopainen (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Maarit Hassinen

 24.4. / 7.5. / vain netissä 12.5.

Puolanka

7.6.

Su

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Hannele Jokisilta)

 Silja Jokinen

 15.5. / vain netissä 20.5.

Pöytyä 

7.6.

Su

RYH

 Kalvo Kriisk, Viro (Varatuomari: Leila Kärkäs) 

 Kalvo Kriisk, Viro

 20.4. / 11.5.

Espoo

13.6.

La

ERKKARI

M&R: Rony Doedijns, Alankomaat; MV & V: Arne Foss, Norja (Tuomarit ovat varalla toisilleen)

 Suoraan BIS: Rony Doedijns, Alankomaat

 18.5.

Pöytyä

13.6.

La

KR 

 Hannele Jokisilta (Varatuomari: Markku Kipinä) 

 Mari Lackman

15.5. / vain netissä 18.5.

Lieksa

13.6.

La

RYH

 Sari Holopainen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Riitta Niemelä

 15.5. / vain netissä 21.5.

Kotka

14.6.

Su

KR

 Tino Pehar, Kroatia (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Nina Janger

 11.5. / 18.5. / vain netissä 25.5.

Rovaniemi

27.6.

La

NORD

 William Blount, Irlanti

 Jussi Liimatainen

 4.5. / 25.5. / vain netissä 1.6.

Pieksämäki

27.6.

La

KR

 Pirjo Aaltonen 

 Pirjo Aaltonen

 24.5. / vain netissä 8.6.

Sastamala

27.6.

La

RYH

 Leila Kärkäs (Varatuomari: Leila Kärkäs)

 Pekka Teini

 4.5. / 1.6.

Karjaa / Raasepori

28.6.

Su

KR

 Markku Mähönen (Varatuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg)

 Marja Talvitie

 27.4. / 25.5. / vain netissä 1.6.

Oulu

4.7.

La

KV

 Paavo Mattila (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa

 11.5. / 8.6.

Sauvo

4.7.

La

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Pekka Teini)

 Pekka Teini

 4.5. / 4.6.

Tuusniemi

4.7.

La

RYH

 Johnny Andersson, Ruotsi

 Jose Homem De Mello, Portugali

 31.5. / vain netissä 8.6.

Forssa

5.7.

Su

KR

 Juha Kares (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Juha Kares

 1.6. / vain netissä 15.6.

Saarijärvi

11.7.

La

KR

 Jasna Matejcic, Kroatia

 Pirjo Aaltonen

 1.3./13.4./24.5./vain netissä 15.6.

Kalajoki

12.7.

Su

KV

 Laurent Heinesche, Luxemburg (Varatuomari: Laurent Heinesche, Luxemburg) 

Laurent Heinesche, Luxemburg

 13.5./10.6. / vain netissä 15.6.

Joutsa / Leivonmäki

12.7.

Su

RYH

 

 

 

Mäntsälä

18.7.

La 

KR

 Leif Lehmann Jörgensen, Tanska (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Leif Lehmann Jörgensen, Tanska

 19.6. / vain netissä 25.6. 

Posio

18.7.

La 

RYH

 Elina Haapaniemi (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Jari Fors

 23.6.

Helsinki

19.7.

Su

 KR

 Hassi Assenmacher-Feyel, Saksa

 Ingrid Hectors, Belgia

 15.4. / 22.6. / vain netissä 29.6.

Kemi 

25.7.

La

KV

 Cathy Delmar, Irlanti

 Zeferino Silva, Portugali

 22.6.

Mikkeli

25.7.

La 

KR

 Anneli Pukkila

 Tapio Kakko

 22.6. / vain netissä 6.7.

Pori

1.8.

La 

KV

 Jose Homem De Mello, Portugali (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Harri Lehkonen

 27.5. / 24.6. / vain netissä 2.7.

Siikajoki

1.8.

La

RYH

 Hannu Talvi (Varatuomari: Markku Mähönen) 

 Jari Fors

 31.5. / 6.7. / vain netissä 15.7.

Isokyrö

2.8.

Su

RYH

 Hannu Talvi

 Pirjo Aaltonen

 2.7. / 9.7. / vain netissä 19.7.

Kuopio

7.8

Pe

KR

 Paula Heikkinen-Lehkonen

 Freddie Klindrup, Tanska

 14.6. / 5.7. /vain netissä 12.7.

Kuopio

8.8.

La

NORD

 Juha Putkonen  Juha Putkonen  14.6. / 5.7. /vain netissä 12.7.

Kuopio

9.8.

Su

KV

 Cristian Vantu, Romania

 Cristian Vantu, Romania

 14.6. / 5.7. /vain netissä 12.7.

Valkeakoski

15.8.

La

KR

 Oleg Vasiliev, Venäjä (Varatuomari: Oleg Vasiliev, Venäjä) Mari Pajaskoski  28.6. / 15.7.

Lappeenranta

15.8.

La 

RYH

 

 

 

Kajaani

15.8.

La

RYH

 

 

 

Raisio

16.8.

Su

KR

 

 

 

Kauhava

16.8. 

Su

RYH

Tapio Kakko (Varatuomari: Reino Korpela)

 Jari Fors

 24.7. / vain netissä 30.7.

Kouvola

22.8.

La

KR

 Jetta Tschokkinen

Vija Klucniece, Latvia

 20.7. / vain netissä 27.7.

Heinola

23.8.

Su

KR

 Marie Petersen, Tanska

 Maija Mäkinen

 20.7. / vain netissä 27.7.

Helsinki

29.8.

La

KR

 Paula Rekiranta (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Esa Ruotsalainen

 16.7. / 31.7. / vain netissä 4.8.

Ruovesi

29.8.

La

RYH

     

Riihimäki

30.8.

Su

KV

     

Mikkeli

5.9.

La

RYH

     

Seinäjoki

5.9.

La

RYH

 Reino Korpela (Varatuomari: Harto Stockmari)  Reino Korpela  5.8. / vain netissä 21.8.

Helsinki, Kaivopuisto

6.9.

Su

ERKKARI

     

Joensuu

6.9.

Su

RYH

     

Porvoo

12.9.

La

KR

     

Hyvinkää

20.9.

Su

RYH

     

Eckerö

27.9.

Su

KV

 Ingrid Hectors, Belgia

 Carmen Navarro Guisado, Espanja

 

Sastamala

 27.9.

Su

RYH

 Juha Putkonen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)  Marianne Holm  11.8. / 1.9.

Hämeenlinna

3.10.

La

RYH

     

Hämeenlinna

4.10.

Su

RYH

     

Seinäjoki

24.10.

La

KV

 

 

 

Jyväskylä

7.11.

La

NORD

 

 

 

Jyväskylä

8.11.

Su

KV

 

 

 

Helsinki

5.12.

La

NORD; HeW-20

 

 

 

Helsinki

6.12.

Su

KV V-20

     

 

Kirjoita uusi kommentti: (Napsauta tästä)

123kotisivu.fi
merkkiä jäljellä: 160
OK Lähetetään.
Katso kaikki kommentit

| Vastaa

Uusimmat kommentit

22.12 | 16:52

Kiitos Jaana!

...
23.07 | 15:19

Onnea uudesta perheenjäsenestä

...
05.05 | 16:16

Hieno kuva mun Iskästä!

...
26.09 | 23:06
Sisu on saanut 5
Tykkäät tästä sivusta