Tuomarit 2018

Vuoden 2018 tuomarilista:

Paikka

Aika

Pv

KV/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M&R;MV&V)

Kajaani

14.1.

Su

KV

Hannu Talvi (m & r: 10, mv: 19, v: 2)

 Maija Lehtonen

M&R: Basnauz Charlie Brown; MV: Graubube Orangefarben Orchidee; V: Legenda Tony Gold

Turku

20.1.

La

KV

 Rune Fagerström (m & r: 10, mv: 18, v: 1)

Arne Foss, Norja

M&R: Tempore Booby Trap; MV: Tirhan Best Bet; V: Lecibsin Fill The Bill

Parkano

3.2.

La

RYH

 Maija Mäkinen (m & r: 5, mv: 10) (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

Markku Kipinä

M&R: Tempore Ten Yards; MV: Tirhan Jealous Sky; V: Ei ilmoitettuja!

Juuka

3.3.

La  

RYH

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (m & r: 5; mv: 12; v: 1) (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 M&R: Pienenpolun Lady Fasupala; MV: Pienenpolun Lady Mannariina; V: Ei ROP:ia!

Sastamala

10.3.

La

Erkkari

Linda Jürgens, Viro (m & r; ei pennut & vet: 40; mv; ei pennut & vet: 40) & Tapio Kakko (m & r: p & vet: 14; mv; p & vet: 14; v: 10) (Varatuomari: Tapio Kakko)

 Ei ryhmää, vaan suoraan BIS: Linda Jürgens, Viro

M&R: Pienenpolun Lady Betty; MV: Baileydream's Aragorn; V: Lecibsin Fill The Bill

Jämijärvi

17.3.

La

RYH

Maija Mäkinen (m & r: 3; v: 3)(Varatuomari: Pekka Teini)

Pekka Teini

M&R: Pasifixin Milla; MV: Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen; V:Ei ilmoitettuja!

Joensuu/Eno

17.3.

La

RYH

Jouko Leiviskä (mv: 4)

(Mari Lackman)

M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Korpilahti

18.3.

Su

RYH

Helin Tenson (mv: 7)(Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

Helin Tenson

M&R: Ei ilmoitettuja! MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei ilmoitettuja!

Lahti

24.3.

La

KV

Markku Mähönen (m&r: 6, mv: 14, v: 2)(Varatuomari: Johan Juslin)

Markku Mähönen

M&R: Almond Tree's What A Devil; MV: Tirhan Travel Bug; V: Pyryhelmin Amadeus

Kemijärvi

24.3.

La

RYH

Elina Haapaniemi (m & r: 1; mv: 1)(Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

Markku Kipinä

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei ilmoitettuja!

Lappeenranta/Imatra

1.4.

 Su

KR

Anca Giura, Romania (m&r: 9, mv: 15, v: 1)

Miodrag Vretenicic, Montenegro

M&R: Pienenpolun Lady Fasupala; MV: Ticapon Precious Man; V: Ei ROP:ia!

Lappeenranta/Imatra

2.4.

Ma

KV

Miodrag Vretenicic, Montenegro (m&r: 10, mv: 18, v: 3)

Christian Jouanchicot, Ranska

M&R: Rus Haus Vorhut Gerard De Kvin; MV: Leniences Oneida; V: Reginer's Freezing Charm

Vaasa

14.4

La

KV

Eva Nielsen, Ruotsi (Beatrix Märki Casanova, Sveitsi)     (m&r: 11, mv: 22, v: 4)(Varatuomari: Terje Lindström, Norja)

Elina Haapaniemi

M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Solvargens Be My Third Wish; V: Legenda Tony Gold

Ruovesi

28.4.

La

RYH

Juta Haranen, Viro (mv: 20, joista 2 pentua, 8 urosta & 10 narttua) & Anneli Pukkila (m & r : 9, v: 3)(Varatuomari: Markku Kipinä)

Markku Kipinä

M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Baileydream's Aragon; V: Thomdy Dom's Hermione

Kouvola

29.4.

Su

RYH

Paavo Mattila (m&r: 10, mv: 18)(Varatuomari: Maija Mäkinen)

Maija Mäkinen

M&R: Pienenpolun Priimus; MV: Tirhan New York Sour; V: Ei ilmoitettuja!

Lahti

1.5.

Ti

RYH

 Nedim Suta, Bosnia-Hertsegovina (m & r, ei pennut: 11, mv. 20, v. 3) & Pirjo Aaltonen (m &r, pennut: 2) (Varatuomari: Harri Lehkonen)

Harri Lehkonen

 M&R: Pienenpolun Lady Lakupala; MV: Baileydream's Aragorn; V: Jolly Janet Krisanda

Tampere

5.5.

La

NORD

Laurent Heinesche, Luxemburg (m & r: 6; mv: 12; v: 1)

Carsten Birk, Tanska

M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV:Graubube Orangefarben Orchidee; V: Ei ROP:ia!

Kajaani

5.5.

La

RYH

Jetta Tschokkinen (m & r: 6, v: 1, mv: 4)

Markku Mähönen

M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Zibacan Baby Girl; V: Ei ROP:ia!

Parikkala

5.5.

La

RYH

Kirsi Honkanen (mv: 3)

Pekka Teini

M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Posio

5.5.

La

RYH

Marja Talvitie (m & r: 1, mv: 2, v: 3) (Tuula Savolainen)  

Esko Nummijärvi

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei ROP:ia!

Tampere

6.5.

Su

KV

Juha Putkonen (m & r: 10, mv: 12, v: 6)

Juha Putkonen

 M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Baileydream's Aragorn; V: Tempore Forever

Polvijärvi

6.5.

Su

RYH

Tanya Ahlman-Stockmari (v: 3, mv: 14, m & r: 3)(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Hilkka Salohalla

M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Pienenpolun Lady Vilhelmiina; V: Jääprinsessa

Oulu

12.5.

La

NORD

Tuire Okkola (v: 1, mv: 3)

Irina Poletaeva

M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei aikuis-ROP:ia!

Järvenpää

12.5.

La

KR

Boris Baic, Slovenia (m & r: 6, mv: 4)(Varatuomari: Tino Pehar, Kroatia)

 Harto Stockmari

M&R: Ramovet's Cheyletiella; MV:Damirazin Arvokas Aarre; V: Ei ilmoitettuja!

Loviisa

12.5.

La

RYH

Maija Mäkinen (m & r: 4, mv: 2)(Soile Bister)(Varatuomari: Marja Talvitie)

Maija Mäkinen (Soile Bister)

M&R: Ticapon Like A Wish; MV: Cadinan Gunnar; V: Ei ilmoitettuja!

Mikkeli

12.5.

La

RYH

Tuula Savolainen (m & r: 1, mv: 11, v: 2)

Säde Hohteri

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Tirhan Pearly Bay; V: Jolly Janet Krisanda

Seinäjoki

12.5.

Su

RYH

Reino Korpela (m & r: 5, mv: 7, v: 3) (Varatuomari: Juha Putkonen)

Matti Palojärvi

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Korianmäen Lord Lancelot; V: Damirazin Viidaon Velhotar

Seinäjoki

13.5

Su

RYH

Riitta Lahtovaara (v: 4, m & r: 3, mv: 10)(Marja Talvitie) 

 Sakari Poti

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Korianmäen Lord Lancelot; V: Thomdy Dom's Dimantina

Helsinki

19.5.

La

KV

Mark James, Iso-Britannia (v:3; mv: 8, m & r: 9)(Varatuomari: Dan Ericsson, Ruotsi)

Paula Heikkinen-Lehkonen

 M&R: Tempore Answer Is; MV: Tirhan Xtra Factor; V: Ei ROP:ia!

Oulainen

19.5.

La

RYH

Jouko Leiviskä (m&r: 1, mv: 5, v: 3)(Varatuomari: Paavo Mattila)

Harto Stockmari

 M&R: Ansakan Ofelia; MV: Tirhan Added Value; V: Ei ROP:ia!

Rovaniemi

19.5.

La

RYH

Tapio Kakko (mv: 3)(Varatuomari: Marja Talvitie)

Hannu Talvi

 M&R: Ei ilmoitettuja! MV: Snowrock's Cloudberry; V: Ei ilmoitettuja!

Hamina

20.5.

Su

NORD

Åsa Fröding Andersson, Ruotsi (mv: 9, m & r: 9)(Varatuomari: Marko Lepasaar, Viro)

Marko Lepasaar, Viro

M&R: Tempore Free Kick; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Maalahti

20.5.

Su

RYH

Markku Kipinä (mv:2, v: 1)(Varatuomari: Markku Kipinä)

Markku Kipinä

 M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Käpälän Neidon Mieli; V: Ukontuulen Jääkukka

Taivalkoski

20.5.

Su

RYH

Tanya Ahlman-Stockmari (mv: 1)

Tanya Ahlman-Stockmari

M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei ilmoitettuja!

Joensuu

26.5.

La

KV

Vanessa Williams-Wegmann, Iso-Britannia (m & r: 6, mv: 11, v: 3)

Harto Stockmari

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Rauma

26.5.

La

KR

Maija Mäkinen (v: 2, mv: 7, m & r: 2)(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

Maija Mäkinen

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Keuruu

26.5.

La

RYH

Esa Ruotsalainen (mv: 6)(Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

Maija Lehtonen

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Vaasa

26.5.

La

RYH

Goran Gladic, Serbia (m & r: 3, mv: 3, v: 3)

Matti Palojärvi

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Joensuu

27.5.

Su

KR

Francesco Cochetti, Italia (v: 3, mv: 5, m & r: 6) (Paavo Mattila)

Elena Agafonova, Italia

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Mänttä-Vilppula

3.6.

Su

KR

Maija Lehtonen

 Saara Sampakoski

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Forssa

9.6.

La

KR

Kerstin Nilsson, Tanska (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

 Börge Espeland, Norja

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Keitele

9.6.

La

RYH

Riitta Lahtovaara (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

Matti Palojärvi

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Alavus / Tuuri

10.6.

Su

KR

Hannu Talvi (v: 2, mv: 14, m & r: 5)(Varatuomari: Markku Kipinä)  

Riitta Niemelä

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Rovaniemi

16.6.

La

NORD

Miroslaw Redlicki, Puola

Jukka Kuusisto

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Salo

16.6.

La

KR

Kostadin Shankov, Bulgaria (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

Rodi Hübenthal, Norja

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Reisjärvi

16.6.

La

RYH

Tapio Kakko

Eeva Resko

vain netissä 30.5.

Kotka

17.6.

Su

NORD

Jussi Liimatainen

Leila Kärkäs

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Karvia

17.6.

Su

RYH

Irina Poletaeva (Varatuomari: Irina Poletaeva)

Esko Nummijärvi

 23.5.

Tuusniemi

30.6.

La   

RYH

Annaliisa Heikkinen

Harto Stockmari

 4.6.

Raasepori / Karjaa

1.7.

Su

KR

Tuula Savolainen (Varatuomari: Branislav Rajic, Slovenia)

Pirjo Aaltonen

 28.5. / vain netissä 4.6.

Oulu

7.7.

La

KV

Maria-Marienka Dekaristou, Kreikka (Varatuomari: Maria-Marienka Dekaristou, Kreikka)

Paula Heikkinen-Lehkonen

 11.6.

Kokemäki

7.7.

La

RYH

Markku Mähönen (Varatuomari: Tuula Savolainen)

Tuula Savolainen

6.6. / vain netissä 13.6.

Juva

8.7.

Su

KR

Juta Haranen, Viro

Anneli Sutela

31.5. / vain netissä 12.6.

Joutsa

8.7.

Su

RYH

Juha Putkonen

Juha Putkonen

11.6.

Rusko

8.7.

Su

RYH

Hans Almgren, Ruotsi

Perttu Ståhlberg

 3.6. / vain netissä 8.6.

Mäntsälä

14.7. 

La

KR

Erika Häkkinen (Varatuomari: Liz-Beth Liljeqvist, Ruotsi)

Liz-Beth Liljeqvist, Ruotsi

 14.6. / vain netissä 19.6.

Laukaa

15.7.

Su

KR

Goran Gladic, Serbia (Varatuomari: Eli-Marie Klepp, Norja)

Goran Gladic, Serbia

8.6. / vain netissä 17.6.

Ylivieska

21.7.

La

KV

Susanne Wendell (Varatuomari: Anita Foley-Duggan, Irlanti)  Anita Foley-Duggan, Irlanti  14.6. / vain netissä 21.6.

Helsinki  

21.7.

La

KR

Ineke Zwaartman-Pinster, Alankomaat

Ineke Zwaartman-Pinster, Alankomaat

31.5. / 21.6. / vain netissä 28.6.

Kemi

22.7.

Su

KV

Tuula Pratt 

Esa Ruotsalainen

 18.6.

Pori

28.7.

La

KV

Luis Gorjao-Henriques, Portugali (Varatuomari: Kari Järvinen)

Riitta Lahtovaara

24.5. / 21.6. / vain netissä 28.6.

Mikkeli

29.7.

Su

KV

Harry Tast (Varatuomari: Arne Foss, Norja)

Leif Hermann Jörgensen, Tanska

18.6. / 2.7. / vain netissä 9.7.

Kuopio

3.8.

Pe

KR

Marie Petersen, Tanska

Gerard Cox, Irlanti

4.6. / 2.7. / vain netissä 9.7.

Kuopio

4.8.

La

NORD

Michael Leonard, Irlanti

Paavo Mattila

4.6. / 2.7. / vain netissä 9.7.

Isokyrö

4.8.

La

RYH

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Harry Tast

  4.7. / vain netissä 20.7.

Kinnula

4.8.

La

RYH

Reino Korpela (Varatuomari: Juha Putkonen)

Reino Korpela

5.7.

Kuopio

5.8.

Su

KV

Hilkka Salohalla

Rafael Malo Alcrudo, Espanja

4.6. / 2.7. / vain netissä 9.7.

Isokyrö

5.8.

Su

RYH

Hannele Jokisilta (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

Pirjo Aaltonen

 4.7. / vain netissä 20.7.

Luumäki

5.8.

Su

RYH

Juta Haranen, Viro  Juta Haranen, Viro  5.7.

Raisio

11.8.

La

KR

Esko Nummijärvi  Esko Nummijärvi  15.6. / 13.7. / vain netissä 17.7.

Kuhmo

11.8.

La

RYH

 Kirsi Honkanen (Varatuomari: Kirsi Honkanen)  Matti Palojärvi 22.7.

Lappeenranta

11.8.

La

RYH

Marja Talvitie (Varatuomari: Irina Poletaeva)   Irina Poletaeva  9.7. / vain netissä 16.7.

Kouvola

18.8.

La

KR

Tomas Rohlin, Tanska

Tomas Rohlin, Tanska

16.7. / vain netissä 22.7.

Heinola

19.8.

Su

KR

Ambjörn Lindqvist, Ruotsi

Esa Ruotsalainen

16.7. / vain netissä 22.7.

Riihimäki

26.8.

Su

NORD

Jaroslava Ovesna, Tsekki (Varatuomari: Markku Kipinä)

Jaroslava Ovesna, Tsekki

9.7. / 23.7. / vain netissä 30.7.

Helsinki, Kaivopuisto

26.8.

Su

ERKKARI

Tiina Taulos (Varatuomari: Jussi Liimatainen)

Ei ryhmiä vaan suoraan BIS: Ann-Christin Johansson, Ruotsi

25.7. / vain netissä 6.8.

Helsinki

1.9.

La

KR

Erika Häkkinen (Varatuomari: Paavo Mattila) Paavo Mattila  18.7. / 1.8. / vain netissä 5.8.

Kihniö

1.9.

La

RYH

Reino Korpela

Paula Rekiranta

16.7. / 31.7. / vain netissä 3.8.

Ähtäri

2.9.

Su

RYH

Jouko Leiviskä (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Sakari Poti

 31.7. / 12.8.

Porvoo

9.9.

Su

KR

Tapio Eerola (Varatuomari: Leila Kärkäs) 

Regina Blessing, Saksa

 16.7. / 1.8. / vain netissä 6.8.

Joensuu

15.9.

La

RYH

Paavo Mattila Paavo Mattila  8.8. / vain netissä 15.8.

Hyvinkää

23.9.

Su

RYH

     

Eckerö

29.9.

La

KV

Åke Cronander, Ruotsi

Nina Karlsdotter, Ruotsi

 16.7. / 27.8. / vain netissä 4.9.

Seinäjoki

27.10.

La

KV

Reet Lint, Viro (Varatuomari: Gabriela Veiga, Portugali) Vitor Veiga, Portugali 27.8. / 25.9. / vain netissä 30.9.

Jyväskylä

10.11.

La

NORD

Glenway Dymock, Australia (Varatuomari: Harri Lehkonen)

 Pekka Teini

 1.10. / 15.10. / vain netissä 22.10.

Jyväskylä

11.11.

Su

KV

Pekka Teini (Varatuomari: Paavo Mattila)  Tapio Eerola  1.10. / 15.10. / vain netissä 22.10. 

Helsinki

15.12.

La

NORD HeW-18

Tanya Ahlman-Stockmari (Varatuomari: Esa Ruotsalainen)

 Jussi Liimatainen

 2.10. / 5.11. / vain netissä 19.11.

Helsinki

16.12.

Su

KV V-18

Peter L. Jensen, Tanska (Varatuomari: Marja Talvitie)

Esa Ruotsalainen

 2.10. / 5.11./ vain netissä 19.11.

 

Kirjoita uusi kommentti: (Napsauta tästä)

123kotisivu.fi
merkkiä jäljellä: 160
OK Lähetetään.
Katso kaikki kommentit

| Vastaa

Uusimmat kommentit

05.05 | 16:16

Hieno kuva mun Iskästä!

...
15.05 | 22:27
Parkkosen koirajengi on saanut 15
21.02 | 12:23
Vuoden 2018 tuomarit on saanut 2
16.07 | 16:18
NÄYTTELYTULOKSET on saanut 1
Tykkäät tästä sivusta