Näyttelykalenteri 2022

Näyttelykalenteri 2022

Paikka

Aika

Pv

KV / NORD/ KR/ RN

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M & R; MV & V)

Kajaani

9.1.

Su

KV

Erika Häkkinen

Anneli Pukkila

Siirretty pidettäväksi 3.4.2022!

Turku

23.1.

Su

KV

Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi

Anna Albrigo, Italia

NÄYTTELY PERUTTU!

Seinäjoki

5.2.

La

KV

Zita Kotlas Sarnjai, Serbia

Jussi Liimatainen

NÄYTTELY PERUTTU!

Parkano

6.2.

Su

RN

Maarit Hassinen (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

Tuula Savolainen

NÄYTTELY PERUTTU!

Jämijärvi

26.2.

La

RN

Markku Mähönen (va: 4, mv: 4, m&r:1)(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

Pekka Teini

M&R: Ei ROP:ia! MV: Ei ROP:ia! V: Ralettes Klein Köningin Lili

Korpilahti

20.3.

Su

RN

Tapio Kakko (m&r: 6, mv: 14)(Varatuomari: Harto Stockmari)

Katja Partanen

Rajoitus 550 koiraa!  M&R: Tempore Sweet Justice; MV: Tirhan Macgyver; V: Ei ilmoitettuja!

Joensuu / Eno

26.3.

La

RN

Tuula Savolainen (m&r: 2, mv: 5, v: 1)

Tuula Savolainen

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Pompulanvaaran Siiri; V: Ei ROP:ia!  Rajoitus 600 koiraa! 

Lahti

27.3.

Su

KV

Karl Eddie Berge, Norja (m & r: 3, mv: 4, v: 4)

Terje Lindström, Norja

M&R: Mylegend Magic Words; MV: Tirhan Jealous Sky; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Kauhajoki

27.3.

Su

RN

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (m & r: 4, mv: 10, v: 8)(Varatuomari: Reino Korpela)

Jari Fors

M&R: Pienenpolun Mister Asterix, MV: Pienenpolun Mr. Pikku-Vuk; V: Tempore Forever

Kajaani

3.4.

Su

KV

Markku Kipinä (v: 3, m&r:10, mv: 10)(Erika Häkkinen)

Anneli Pukkila

M&R: Obisan Sensei; MV: Pienenpolun Lady Punahilkka; V: Ei ROP:ia!

Vaasa

9.4.

La

KV

Perttu Ståhlberg (mv:7, m & r: 6, v:6)(Varatuomari: Kresten Scheel, Tanska)

Tapio Eerola

M&R: Gritty Wiggle's Avicii; MV: Kotapihan Kelo; V: Kurjenpolun Luxurystyle

Jyväskylä

16.4.

La

NORD

Saija Juutilainen

Esa Ruotsalainen

NÄYTTELY PERUTTU!

Jyväskylä

17.4.

Su

KV

Annaliisa Heikkinen

Kim Vigsjö Nielsen, Tanska

NÄYTTELY PERUTTU!

Kouvola

17.4.

Su

RN

Paula Rekiranta (Paavo Mattila)(m&r: 1, mv: 5, v: 1) (Erika Häkkinen)(Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

Pirjo Aaltonen

M&R: Cydonian The Force Awakens; MV: Tirhan Jealous Sky; V: Ticapon White Dream

Kankaanpää

23.4.

La

RN

 

Kimmo Mustonen (m&r: 2, mv: 13, v: 6)

Darko Drobjnak, Serbia

M&R: EI ROP:ia!; MV: Bordizor Fia; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Pello

23.4.

La

RN

Tarja Kallio (m&r: 1, mv: 4, v: 1)

 Tarja Kallio

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Graubube Liebe Roman; V: Pikku Diivan Cosmopolitan

Polvijärvi

23.4.

La

RN

Mari Lackman (m&r: 5, mv: 10, v: 1) (Marjatta Pylvänäinen-Suorsa) (Varatuomari: Mari Lackman)

 Mari Lackman

M&R: Pienenpolun Taikatuuli; MV: Leniences Oneida; V: Ticapon White Dream

Pello

24.4.

Su

RN

Jetta Tschokkinen (mv: 3, v: 3)

 Reino Korpela

M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Zibacan Brave Line; V: Lumitarinan Aslan

Tampere

30.4.

La

NORD

 Mark Cocozza, Iso-Britannia (m&r: 2, mv: 4, v: 6)(Varatuomari: Pekka Teini)

 Svein Helgesen, Norja

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Baileydream's Fievel; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Kurikka

30.4.

La

RN

Hannele Jokisilta (m&r: 2, mv: 5, v: 1)

 Hannele Jokisilta

M&R: Lecibsin Lambada; MV: Kotapihan Kelo; V: Ei ROP:ia!

Tampere

1.5.

Su

KV

Svein Helgesen, Norja (m&r: 2, mv: 10, v: 1) (Maarit Hassinen)(Varatuomari: Svein Helgesen, Norja)

 Markku Kipinä

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Baileydream's Fievel; V: Ei ROP:ia!

Lahti

1.5.

Su

RN

Jouko Leiviskä (m&r: 6, mv: 5, v: 1)

 Juha Putkonen

M&R: Basnauz Black Pearl; MV: Baileydream's Aragorn; V: Damirazin Viidakon Valtiatar

Oulu

7.5.

La

NORD

Zlatko Jojkic, Serbia (m & r: 7, mv: 7, v: 7)(Valentinas Stiklius, Liettua)

 Jouko Leiviskä

M&R: Graubube Venus Vanessa; MV: Graubube Liebe Roman; V: Lumitarinan Gentlemanni

Loviisa

7.5.

La

RN

Leni Finne (m&r: 2, mv: 5, v: 1)(Varatuomari: Marja Talvitie)

 Saija Juutilainen

 M&R: Basnauz Black Pearl; MV: Järvihelmen Ritari Pete Peloton; V: Ei ROP:ia!

Kouvola

8.5.

Su

RN

Hannu Talvi (m&r: 3; mv: 3, v: 1)(Varatuomari: Paavo Mattila)

 Hannu Talvi

Rajoitus 700 koiraa! M&R: Eve's Dreams Cutie Pie; MV: Mama's Sweetheart Happy Bubble; V: Ei ROP:ia!

Salo

8.5.

Su

RN

 Marie Thorpe, Irlanti (m&r: 3, mv:6, v: 2)

 Marie Thorpe, Irlanti

M&R: Noblefamily's Equinox; MV: Heldalan Ä-Mesi; V: Ei ROP:ia!

Sastamala

8.5.

Su

RN

 Leni Finne (m&r: 1, mv: 6, v: 3)

 Reino Korpela

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Angelika Goldie Moravia; V: Lecibsin Fill The Bill

Helsinki

14.5.

La

KV

Anca Giura, Romania (m&r: 11, mv: 9)(Varatuomari: Saija Juutilainen)

Michael Clancy, Irlanti

M&R: Noblefamily's Equinox; MV: Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen; V: Ei ilmoitettuja!

Parikkala

14.5.

La

RN

Paula Rekiranta (m & r: 4, mv: 4, v: 1)(Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Hannu Talvi

M&R: Heldalan Xanne; MV: Leniences Oneida; V: Ticapon White Wizard

Hamina

15.5.

Su

KR

Maritha Östlund-Holmsten, Ruotsi (m&r: 1, mv: 5, v: 3)(Varatuomari: Leni Finne)

 Esa Ruotsalainen

M&R: Heldalan Xanne; MV: Bernoban Cuperkeikka; V: Ei ROP:ia!

Oulu

15.5.

Su

RN

Iuza Beradze, Georgia (m&r: 8, mv: 9, v: 10) (Varatuomari: Jouko Leiviskä)

 Katja Partanen

M&R: Leinikan We Will Rock You; MV: Zibacan Brave Heart; V: Quidam Krisanda

Mynämäki

21.5.

La

KR

Jadranka Mijatovic, Kroatia (m&r: 5, mv: 11, v: 5)(Varatuomari: Leni Finne)

Jadranka Mijatovic, Kroatia

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Oulainen

21.5.

La

RN

Juha Putkonen (m&r: 1, mv: 7, v: 8)(Varatuomari: Juha Putkonen)

Pirjo Aaltonen

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Rauma

22.5.

Su

KR

Leo Jancik, Tsekki (m&r: 8, mv: 8, v: 5)(Varatuomari: Vladimir Piskay, Slovakia)

 Pirjo Aaltonen

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Kangasniemi

26.5.

To

KR

Perttu Ståhlberg (mv: 5, v: 1) (Tapio Kakko) (Varatuomari: Perttu Ståhlberg)

Esa Ruotsalainen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Turku (Mynämäki)

26.5.

To

RN

Lis-Beth Liljeqvist, Ruotsi (m&r: 4, mv: 8, v: 1)

 Markku Kipinä

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Tornio

26.5.

To

RN

Mari Lackman (m&r: 3, mv: 5, v: 1)

 Mari Lackman

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Kontiolahti

28.5.

La

KV

Beatrix Märki Casanova, Sveitsi (m&r: 4, mv: 8, v: 1)

Gunnar Nymann, Tanska

Rajoitus 2500 koiraa!! Ilmoittautuminen on päättynyt!

Riihimäki

28.5.

La

RN

Dina Korna, Viro (m&r: 2, mv: 2) (Frances Smith, Argentiina)(Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Lestijärvi

28.5.

La

RN

Hannu Talvi (m&r: 4, mv: 4, v: 6)(Varatuomari: Hannu Talvi)

 Tiina Eskelinen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Kontiolahti

29.5.

Su

KR

Saija Juutilainen (m&r: 2, mv: 5, v. 1)

Perttu Ståhlberg

Rajoitus 2500 koiraa!! Ilmoittautuminen on päättynyt!

Keuruu

29.5.

Su

RN

Helin Tenson (mv: 10, v: 2) & Harto Stockmari (m&r: 4)(Varatuomari: Hannele Jokisilta)

 Harto Stockmari

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Ylöjärvi

4.6.

La

KR

Hannele Jokisilta

Hannele Jokisilta

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Loviisa

4.6.

La

RN

Anneli Pukkila (Varatuomari: Maija Lehtonen)

 Anneli Pukkila

 vain netissä 19.5.

Suomussalmi

5.6.

Su

RN

Mari Lackman

Marianne Holm Larnemaa

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Rovaniemi

11.6.

La

KV

Collettte Muldoon, Irlanti

 John Muldoon, Irlanti

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Hämeenlinna

11.6.

La

KR

Rade Dakic, Serbia (Varatuomari: Johan Juslin)

 Rade Dakic, Serbia

 26.5.

Pöytyä

11.6.

La

RN

 Pekka Teini (Varatuomari: Pekka Teini)

 Pekka Teini

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Uusikaarlepyy

11.6.

La

RN

Harry Tast (Varatuomari: Nina Karlsdotter, Ruotsi)

Nina Karlsdotter, Ruotsi

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Alavus / Tuuri

12.6.

Su

KR

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Harry Tast)

Maija Lehtonen

 vain netissä 23.5.

Lappeenranta

18.6.

La

KR

Darko Drobnjak, Serbia

Darko Drobnjak, Serbia

23.5. / vain netissä 29.5.

Kuusamo

18.6.

La

RN

Tarja Kallio

 Hannu Talvi

 23.5.

Kotka

19.6.

Su

KV

Siret Lepasaar, Viro (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Marko Lepasaar, Viro

 22.5. / vain netissä 28.5.

Haapajärvi

19.6.

Su

RN

Kimmo Mustonen (Varatuomari: Katja Korhonen)

Katja Korhonen

 vain netissä 24.5.

Oulu

2.7.

La

KV

Paavo Mattila (Varatuomari: Mari Lackman)

 Mari Lackman

19.5. / 2.6. / vain netissä 9.6.

Pieksämäki

2.7.

La

RN

Kalvo Kriisk, Viro

Hannele Jokisilta

6.6.

Tuusniemi

2.7.

La

RN

Annaliisa Heikkinen

Paula Rekiranta

6.6. / vain netissä 10.6.

Orivesi

3.7.

Su

KR

Paula Heikkinen-Lehkonen (Varatuomari: Jouko Leiviskä)

 Paula Heikkinen-Lehkonen

1.6. / vain netissä 8.6.

Mikkeli

9.7.

La

KR

Perttu Ståhlberg (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Sakari Poti

 6.6. / vain netissä 14.6.

Mäntsälä

9.7.

La

KR

Jelena Kruus, Viro

 Paavo Mattila

 6.6. / vain netissä 13.6.

Sauvo

9.7.

La

RN

Reino Korpela (Varatuomari: Pekka Teini)

 Pekka Teini

Rajoitus 350 koiraa!  8.6. 

Tornio

16.7.

La

NORD

 Kirsi Honkanen (Varatuomari: Kirsi Honkanen)

 Tarja Kallio

 16.6.

Helsinki

17.7.

Su

KR

Jos Dekker, Alankomaat (Varatuomari: Harry Tast)

Kari Granaas Hansen, Norja

16.6. / vain netissä 27.6.

Kalajoki

22.7.

Pe

RN

Hedi Kumm, Viro (Varatuomari: Hilkka Salohalla)

 Alessandro Zeppi, Italia

 27.5. / 23.6. / vain netissä 29.6.

Kalajoki

23.7.

La

NORD

Leila Kärkäs (Varatuomari: Svein Helgesen, Norja)

 Kim Vigsjö Nielsen, Tanska

 Rajoitus 3000 koiraa! 27.5. / 23.6. / vain netissä 19.6.

Posio

23.7.

La

RN

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Jari Fors

 27.6.

Kalajoki

24.7.

Su

KV

Armando Ferone, Italia (Varatuomari: Hilkka Salohalla)

 Kirsi Honkanen

 Rajoitus 3000 koiraa! 27.5. / 23.6. / vain netissä 29.6.

Espoo

30.7.

La

ERKKARI

M&R: Elisabeth Spillman, Ruotsi; mv & va: Harry Tast

 Ei ryhmiä, suoraan BIS: Elisabeth Spillman, Ruotsi

 1.7.

Pori

30.7.

La

KV

Tanya Ahlman-Stockmari (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

 Markku Mähönen

 26.5. / 22.6. / vain netissä 30.6.

Kannonkoski

30.7.

La

RN

Juha Putkonen (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Jaana Kummala (ent. Hartus)

 11.7. / vain netissä 18.7.

Lohja

30.7.

La

RN

Maarit Hassinen (Varatuomari: Leni Finne)

 Hilkka Salohalla

 6.7. 

Pihtipudas

31.7.

Su

RN

Jouko Leiviskä (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Paavo Mattila

11.7. / vain netissä 18.7.

Kuopio

5.8.

Pe

KR

Francesco Cochetti, Italia

 Helen Tonkson, Viro

 20.6. / 4.7. / vain netissä 11.7.

Kuopio

6.8.

La

NORD

Linda Volarikova, Slovakia

Hilkka Salohalla

 20.6. / 4.7. / vain netissä 11.7.

Luumäki

6.8.

La

RN

 Erika Häkkinen

 

 

Kuopio

7.8.

Su

KV

Ricky Lochs-Romans, Alankomaat

Pekka Teini

 20.6. / 4.7. / vain netissä 11.7.

Maalahti

7.8.

Su

RN

Reino Korpela (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

 Leni Finne

 18.7. / vain netissä 25.7.

Kurikka

13.8.

La

RN

Mari Lackman (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

Mari Lackman

11.7. /vain netissä 27.7.

Lappeenranta

13.8.

La

RN

Paavo Mattila (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Jari Fors

 13.7. / vain netissä 19.7.

Rovaniemi

13.8.

La

RN

Tarja Kallio

 Markku Kipinä

 Rajoitus 750 koiraa!17.7

Helsinki, Kaivopuisto

14.8.

Su

ERKKARI

Saija Juutilainen

 

 

Turku

14.8.

Su

KR

Catherine Rooney, Irlanti (Varatuomari: Catherine Rooney, Irlanti)

 Anneli Pukkila

 14.7. / vain netissä 19.7.

Puolanka

14.8.

Su

RN

 

 

 

Kouvola

20.8.

La

KR

Kitty Sjong, Tanska

 Hilkka Salohalla

20.7. / vain netissä 27.7.

Heinola

21.8.

Su

KR

Boris Spoljaric, Kroatia 

 Jaana Kummala

20.7. / vain netissä 27.7.

Kauhava

27.8.

La

RN

Hanna-Riina Aho

 

 

Forssa

28.8.

Su

KV

Kerstin Nilsson, Tanska (Varatuomari: Karl-Erik Johansson, Ruotsi)

 Pirjo Aaltonen

 13.7. / 27.7. / vain netissä 1.8.

Ruovesi

28.8.

Su

RN

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Reino Korpela)

 Reino Korpela

 27.7. / vain netissä 10.8.

Helsinki

3.9.

La

NORD

Siv Sandö, Norja (Varatuomari: Juha Putkonen)

 Esa Ruotsalainen

 18.7. / 1.8. / vain netissä 8.8.

Joensuu

3.9.

La

RN

 

 

 

Ähtäri

3.9.

La

RN

Jouko Leiviskä (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Paavo Mattila

 3.8. / vain netissä 20.8.

Oulu

4.9.

Su

KR

 

 

 

Lahti

4.9.

Su

RN

 

 

 

Kihniö

4.9.

Su

RN

Tapio Kakko (Varatuomari: Pekka Teini) 

 Reino Korpela

 3.8. / vain netissä 15.8.

Porvoo

10.9.

La

KR

Hans-Joachim Dux, Saksa (Varatuomari: Harry Tast)

 Perttu Ståhlberg

 31.7. / 14.8. /vain netissä 21.8.

Hyvinkää

17.9.

La

KR

Carl-Gunnar Stafberg, Ruotsi (Varatuomari: Perttu Ståhlberg)

 Marianne Holm Larnemaa

 23.8.

Eckerö

24.9.

La

KV

Fredrik Nilsson, Ruotsi

Linda Volarikova, Slovakia

 15.7. / 25.8. / vain netissä 1.9.

Riihimäki

24.9.

La

KR

Erika Häkkinen (Varatuomari: Hilkka Salohalla)

 Kirsi Honkanen

 24.-26.6. / 25.8. / vain netissä 1.9.

Hämeenlinna

8.10.

La

RN

 

 

 

Hämeenlinna

9.10.

Su

RN

 

 

 

Seinäjoki

22. 10.

La

KV

 Maija Mäkinen

 Maija Mäkinen

 31.8. / 28.9. / vain netissä 3.10.

Jyväskylä

12.11.

La

NORD

Fredrik Nilsson, Ruotsi 

 

 

Jyväskylä

13.11.

Su

KV

Tarja Kallio

 

 

Helsinki

2.12.

Pe

NORD

 

 

 

Helsinki

3.12.

La

NORD

 

 

 

Helsinki

4.12.

Su

KV

 

 

 

 

Kirjoita uusi kommentti: (Napsauta tästä)

123kotisivu.fi
merkkiä jäljellä: 160
OK Lähetetään.

Tuula Pitkänen | Vastaa 14.10.2021 19.18

Olet Mirja kyllä ihana kun tätä ylläpidät. Niin helppoa katsoa ja miettiä minne sitä matkaisi :) Ihanaa syksyä sinulle ja pojille <3

Katso kaikki kommentit

| Vastaa

Uusimmat kommentit

14.10 | 19:18

Olet Mirja kyllä ihana kun tätä ylläpidät. Niin helppoa katsoa ja miettiä minne sitä matkaisi :) Ihanaa syksyä sinulle ja pojille <3

...
22.12 | 16:52

Kiitos Jaana!

...
23.07 | 15:19

Onnea uudesta perheenjäsenestä

...
05.05 | 16:16

Hieno kuva mun Iskästä!

...
Tykkäät tästä sivusta