Näyttelykalenteri 2019

Näyttelykalenteri 2019

Paikka

Aika

Pv

KV/KR/RYH

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M & R; MV & V)

Kajaani

13.1.

Su

KV

Roberto Schill, Romania (m & r: 19, mv: 15, v: 4)

Vytautas Baranauskas, Liettua 

 M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Ravasgang's Be Miss Fancy; V: Damirazin Edustuskelpoinen

Turku

19.1.

La

KV

Paula Rekiranta (m&r: 7, mv: 20, v: 3)

Jochen H. Eberhardt, Saksa

M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Solvargens Be My Number One; V: Lecibsin Fill The Bill

Ilomantsi

19.1.

La

RYH

Markku Kipinä (mv:2)

Markku Kipinä

M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Ei ROP:ia!, V: Ei ilmoitettuja!

Parkano

2.2.

La

RYH

Jouko Leiviskä (m&r: 3, mv: 10, v: 2)  (Varatuomari: Juha Putkonen)

Juha Putkonen

M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Cinnan Little Mister Martin V: Pasifixin Lumi Hessu

Huittinen

10.2.

La

RYH

Esa Ruotsalainen (m & r: 2; mv: 5, v: 4)(Varatuomari: Irina Poletaeva)

Esa Ruotsalainen

M&R: Ei ROP:ia!; MV: Tupsulan Baristo Kahvinmakuinen; V: Pasifixin Lumi Hessu

Joensuu

2.3.

La

KV

Perttu Ståhlberg (m & r: 2, mv: 9, v: 2) (Kari Graanas- Hansen, Norja)

Perttu Ståhlberg (Kari Granaas Hansen, Norja)

M&R: Pienenpolun Lilla Milla; MV: Tirhan Travel Bug; V: Damirazin Edustuskelpoinen

Pello

2.3.

La

RYH

Jouko Leiviskä (m & r: 3, mv: 3, v: 1)  Juho Putkonen M&R: Puhtituulen Silkkiliina; MV: Zibacan Brave Heart; V: Ei ROP:ia!

Joensuu

3.3.

Su

NORD

Goran Gladic (Iren Naarits, Viro) (m&r: 3, mv. 8, v: 1)

Goran Gladic (Iren Naarits, Viro)

M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Tirhan Travel Bug; V: Damirazin Edustuskelpoinen

Pello

3.3.

Su

RYH

 Harry Tast (v: 1, mv: 2, m&r:1)  Pekka Teini  M&R: Ei aikuis-ROP:ia!; MV: Vortex Wind C'est La Beauté; V: Ei ROP:ia!

Orimattila

10.3.

 Su

ERKKARI

M&R: Lothar Mende, Saksa (50); MV & VA: Pirjo Aaltonen (mv: 68; v: 5)

 Ei ryhmäkisaa, suoraan BIS: Lothar Mende, Saksa. M&R: Pienenpolun Miss Vinha; MV: Tirhan Travel Bug; V: Thomdy Dom's Dimanto

Korpilahti

17.3.

Su

RYH

Reino Korpela (m&r: 4, mv: 6, v: 5)(Varatuomari: Juha Putkonen)

Maarit Hassinen

M&R: Old Harbor's Choco Colada; MV: Aristo Z Temnych Noci; V: Fores Vyzel

Turku

23.3.

Su

KV

Andrzej Kazmierski, Puola (m&r: 8, mv: 14, v: 6)

Kirsi Honkanen

 M&R: Pienenpolun Unelman Kaunotar; MV: Saliut Juodas Aksomas; V: Jenkkin's Arctic Queen

Lahti

30.3.

La

KV

Lilian Fogh Christensen, Tanska (m&r: 7, mv: 15, v: 1)(Tapio Kakko)(Varatuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen)

Pekka Teini

 M&R: Tempore By The Way; MV: Peterline Toy Regtime; V: Ei ROP:ia!

Vaasa

13.4.

La

KV

M&R & VA: Susanne Wendell (m & r: 4, v: 4) & MV: Veli-Pekka Kumpumäki (mv:17)(Varatuomari: George Schogol, Georgia)

Tomas Rohlin, Tanska

M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Baileydream's Fievel; V: Mosjöns Noah

Kitee

14.4.

Su

RYH

 Hedi Kumm, Viro (m&r: 3, mv: 6, v: 1)  Reino Korpela  M&R: Basnauz Black Bernardo; MV: Leniences Oneida; V: Pieniballeriina

Imatra/Lappeenranta

20.4.

La

NORD

Jussi Liimatainen (mv:3, m&r: 2)(Varatuomari: Rade Vesic, Serbia)

Rade Vesic, Serbia

M&R: Ei ROP:ia; MV: Ei ROP:ia; V: Ei ilmoitettuja!

Harjavalta

20.4.

La

RYH

Jukka Kuusisto (mv: 3, v: 3)

Paavo Mattila

M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Koivulan Kartanon Veeti Valtteri; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Laitila

27.4.

La

RYH

Anneli Pukkila (mv: 6, v: 1)

Tanya Ahlman-Stockmari

M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: McQuinn's I Took The Prize; V: Lecibsin Fill The Bill

Ruovesi  Ulkonäyttely!

27.4.

La

RYH

Anneli Sutela (m & r: 1, mv: 4, v: 4)(Varatuomari: Juha Putkonen)

Juha Putkonen

 M&R: Mustaojan Odette; MV:Tirhan Jealous Sky; V: Ei ROP:ia!

Kiuruvesi

28.4.

Su

RYH

Veli-Pekka Kumpumäki (m&r: 8, mv: 5, v: 1)(Varatuomari: Maija Mäkinen)   Maret Kärdi, Viro M&R: Sallaisen Mamman Mussukka; MV: Korianmäen Tirlittan; V: Pasifixin Lumi Aatos

Kouvola

28.4.

Su

RYH

 Tanya Ahlman-Stockmari (m&r: 9, mv: 11, v: 4)(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)  Reino Korpela  M&R: Black Berry Av Eas Garden; MV: Pienenpolun Lapin Timantti; V: Fores Vyzel

Lahti

1.5.

Ke

RYH

Maarit Hassinen (m&r: 5, mv: 14) (Tuula Savolainen) (Varatuomari: Saija Juutilainen)   Perttu Ståhlberg  M&R: Tirhan Elite Coupe; MV: Leniences Oneida; V: Ei ilmoitettuja!

Tampere

4.5.

La

NORD

Brian Carroll, Irlanti (mv: 18, v: 9, m & r: 4)(Varatuomari: Gunnar Nymann, Tanska)

Markku Mähönen

 M&R: Pienenpolun Lady Pernilla; MV: Tirhan Travel Bug; V: Tempore Forever

Lapua

4.5.

La

RYH

Elina Haapaniemi (mv: 3)(Varatuomari: Irina Poletaeva)  Reino Korpela  M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Ei ROP:ia!; V: Ei ilmoitettuja!

Pöytyä

4.5.

La

RYH

Kirsi Honkanen (mv: 6, m & r: 1)  Kirsi Honkanen  M&R: Ei ROP:ia!; MV: Candybay's Tender Dayzee; V: Ei ilmoitettuja!

Tampere

5.5.

Su

KV

Erika Häkkinen (mv: 13; v: 7, m & r: 3)(Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

Brian Carroll, Irlanti

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Tirhan Travel Bug; V: Jenkkin's Arctic Queen

Raahe

5.5.

Su

RYH

Kirsi Honkanen (m & r: 1, mv: 4, v: 3)(Varatuomari: Leni Finne)  Kirsi Honkanen  M&R: Ansakan Pippuri Pirkko; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Graubube Quecksilber

Helsinki

11.5.

La

KV

Regina Blessing, Saksa (m & r: 5, mv: 7, v: 1)

Regina Blessing, Saksa

 M&R: Basnauz Black Brie; MV: Tirhan Travel Bug; V: Ralettes Jugendliebe Lyyti

Jämsä

11.5.

La

RYH

 Paula Heikkinen-Lehkonen (m&r: 8, mv: 6)(Varatuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen)  Riitta Lahtovaara  M&R: Pienenpolun Lady Betty; MV: Basnauz Bt Belushi; V: Ei ilmoitettuja!

Oulainen

11.5.

La

RYH

Anneli Pukkila (m&R: 2; v: 2; mv: 3) (Varatuomari: Tuire Okkola)   Juha Putkonen  M&R: Ansakan Odusseus; MV: Pienenpolun Arctic Princess; V: Ei aikuis-ROP:ia!

Iisalmi

12.5.

Su

NORD

Zorica Blomqvist, Ruotsi (m&r:13, mv: 8, v: 1)

Eva Liljekvist Borg, Ruotsi

M&R: Famenhoffin Candy King; MV: Ei ROP:ia!; V: Ei aikuis-ROP:ia!

Mynämäki

18.5.

La

KR

Kalvo Kriisk, Viro (Esko Nummijärvi) (m&r: 4, mv: 7)  Marit Sunde, Norja  (Esko Nummijärvi)  M&R: Pienenpolun Priha; MV: Pienenpolun Lady Vilhelmiina; V: Ei ilmoitettuja!

Lestijärvi

18.5.

La

RYH

 Reino Korpela (v: 3, m & r: 2, mv: 3) (Varatuomari: Reino Korpela)  Sakari Poti M&R: Leinikan Ainoa Adonis; MV: Tregai Christy; V: Graubube Quecksilber

Pietarsaari

18.5.

La

RYH

Hanna-Riina Aho (v: 3, mv: 3)  Kurt Nilsson, Ruotsi  M&R: Ei ilmoitettuja!; MV: Tirhan Added Value; V: Reginer's Divine Dream

Rautjärvi

18.5.

La

RYH

Maija Mäkinen (m&r: 1, mv: 4, v: 1)(Varatuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen)

Perttu Ståhlberg

 M&R: Ei ROP:ia!; MV: Ginger Joe Visada Kartu; V: Ei ROP:ia!

Taivalkoski

18.5.

La

RYH

Tapio Kakko (m&r: 1)(Varatuomari: Marja Talvitie)  Marja Talvitie  M&R: Leinikan We Will Rock You; MV: Ei ilmoitettuja!; V: Ei ilmoitettuja!

Rauma

19.5.

Su

KR

Markku Kipinä (m&r: 1, mv: 3, v: 1)(Varatuomari: Gabriela Ridarcikova, Slovakia)

Markku Kipinä

 M&R: Tempore By The Way; MV: Candybay's Översöt Ancelina; V: Lecibsin Fill The Bill

Seinäjoki

19.5.

Su

RYH

Kirsi Honkanen (m&r: 5, mv: 7, v: 1)

Tanya Ahlman-Stockmari

 M&R: Famenhoffin Dream Come True; MV: Korianmäen Lordi Lancelot; V: Ei ROP:ia!

Sipoo

19.5.

Su

RYH

 Saija Juutilainen (m&r: 4, mv: 8) (Varatuomari: Jetta Tschokkinen)  Jetta Tschokkinen M&R: Cadinan Stara; MV: Old Harbor's Follow Your Heart; V: Ei ilmoitettuja!

Hamina

25.5.

La

NORD

Kurt Nilsson, Ruotsi (mv: 8, m & r: 10)(Varatuomari: Tomas Rohlin, Tanska)  Tomas Rohlin, Tanska   Ilmoittautuminen on päättynyt!

Eura

25.5.

La

RYH

Esa Ruotsalainen (mv: 3, v: 2) (Varatuomari: Irina Poletaeva)

Esa Ruotsalainen

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Sodankylä

25.5.

La

RYH

Leila Kärkäs (v:1; mv:1)(Varatuomari: Saija Juutilainen)  Leila Kärkäs  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Keuruu

26.5

Su

RYH

 Kirsi Honkanen (mv: 5)(Varatuomari: Hannu Talvi)  Maija Mäkinen  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Sodankylä

26.5.

Su

RYH

Saija Juutilainen (m&r: 1,v:1, mv:1)(Varatuomari: Saija Juutilainen)  Tuula Savolainen  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Kangasniemi

30.5.

To

KR

Paavo Mattila (mv: 15, m & r: 5, v: 3)(Varatuomari: Harto Stockmari)

Paavo Mattila

  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Imatra

8.6.

La

RYH

Kirsi Honkanen (Varatuomari: Leni Finne)

Kirsi Honkanen

 Ilmoittautuminen on päättynyt!

Kuusamo

8.6.

La

RYH

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (mv: 8, m & r: 4, v: 2) (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Reino Korpela

  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Rovaniemi

9.6.

Su

KV

Lisbeth Campbell, Norja  Per Kristian Andersen, Norja Ilmoittautuminen on päättynyt!

Alavus / Tuuri

9.6.

Su

KR

 Satu Ylä-Mononen (Varatuomari: Tuula Savolainen)  Esa Ruotsalainen  Ilmoittautuminen on päättynyt!

Jämsä

15.6.

La

KR

 Helin Tenson  Katja Korhonen  vain netissä 26.5.

Heinävesi

15.6.

La

RYH

Paavo Mattila (Varatuomari: Saija Juutilainen)  Paavo Mattila  24.5.

Raasepori / Karjaa

30.6.

Su

KR

Irina Poletaeva  Alin Dumitrescu, Romania   27.5. / vain netissä 3.6.

Orivesi

6.7.

La

KR

 Tuula Savolainen (Varatuomari: Goran Gladic)  Maarit Hassinen  4.6. / vain netissä 11.6.

Tuusniemi

6.7.

La

RYH

Jurate Butkiene, Liettua

Markku Mähönen

3.6. / vain netissä 10.6.

Tuusula

7.7.

Su

NORD

 Anneli Pukkila (Varatuomari: Irina Poletaeva)   Saija Juutilainen  3.6. / vain netissä 12.6.

Oulu

13.7.

La

NORD

 Darko Drobnjak, Serbia  Arvid Göransson, Ruotsi  10.6. / vain netissä 17.6.

Mikkeli

13.7.

La

KR

Anneli Pukkila (Varatuomari: Ralf Campbell, Norja) (Esko Nummijärvi) Ralf Campbell, Norja   7.6. / vain netissä 14.6.

Oulu

14.7.

Su

KV

 Arvid Göransson, Ruotsi  Jasna Matejcic, Kroatia   10.6. / vain netissä 17.6.

Kemi

20.7.

La

KR

 Linda Volarikova, Slovakia  Linda Volarikova, Slovakia  19.6.

Kalajoki

21.7.

Su

KV

 Stavros Argyrou, Kypros (Varatuomari: Stavros Argyrou, Kypros)

 Maija Lehtonen

 17.6. / vain netissä 24.6.

Hyvinkää

21.7.

Su

KR 

 Maarit Hassinen (Varatuomari: Marja Talvitie)  Kostadin Shankov, Bulgaria  14.6. / vain netissä 24.6.

Espoo

27.7.

La

KR

Sari Holopainen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)  Marianne Holmli, Norja  26.6. / vain netissä 4.7.

Äänekoski

27.7.

La

RYH

Tuula Savolainen (Varatuomari: Harto Stockmari)  Tuula Savolainen  2.6. / 23.6. / vain netissä 30.6.

Pori

28.7.

Su
KV  Juha Kares (Esko Nummijärvi)(Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)  Tanya Ahlman-Stockmari  23.5. / 20.6. / vain netissä 27.6.

Suonenjoki

28.7.

Su

RYH

Esa Ruotsalainen (Varatuomari: Paavo Mattila)  Hannu Talvi  3.7.

Kuopio

3.8.

La

KV

Massimo Inzoli, Italia

Rony Doedijns, Alankomaat

23.6. / 8.7.

Ii

3.8.

La

RYH

Tuula Pratt (Varatuomari: Markku Kipinä)   Pekka Teini  1.7. / vain netissä 15.7.

Maalahti

4.8

Su

RYH

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Matti Palojärvi

 2.7. / vain netissä 9.7.

Raisio

10.8.

La

KR

 Rob Douma, Alankomaat  Zorica Blomqvist; Ruotsi  13.6. / 8.7. /vain netissä 16.7.

Kotka

11.8.

Su

KV

Sean Carroll, Irlanti (Varatuomari: Tuire Okkola)

Marko Lepasaar, Viro

15.7. / 22.7. / vain netissä 28.7.

Mäntsälä

11.8.

Su

RYH

Zidy Munsterhielm-Ehnberg (Varatuomari: Markku Mähönen)  Zidy Munsterhielm-Ehnberg  16.7.

Kouvola

17.8.

La

KR

 Boris Spoljaric, Kroatia (Varatuomari: Hanne Laine Jensen, Tanska)  Boris Spoljaric, Kroatia  15.7. / vain netissä 22.7.

Kajaani

17.8.

La

RYH

 Maarit Hassinen  Paula Rekiranta  26.7. / vain netissä 31.7.

Rovaniemi

17.8.

La

RYH

Anneli Pukkila   Anneli Pukkila  22.7.

Heinola

18.8.

Su

KR

Laurent Heinesche, Luxemburg  Pirjo Aaltonen  15.7. / vain netissä 22.7.

Kyrö / Pöytyä

24.8.

La

RYH

Kari Graanas-Hansen, Norja (Varatuomari: Pedro Sanches Delerue, Portugali)  Maarit Hassinen  24.6. / 24.7. / vain netissä 1.8.

Helsinki, Kaivopuisto

25.8.

Su

ERKKARI

 James Newman, Irlanti (Varatuomari: Tiina Taulos)   Ei ryhmää, vaan suoraan BIS: Tom Mather, Iso-Britannia  1.8. / vain netissä 5.8.

Riihimäki

31.8.

La

NORD

 Maija Mäkinen (Varatuomari: Arne Foss, Norja)  Stefan Sinko, Slovenia  8.7. / 22.7. / vain netissä 30.7.

Kouvola

31.8.

La

RYH

 Paavo Mattila  Paavo Mattila  25.7. /vain netissä 5.8.

Riihimäki

1.9.

Su

KV

 Irina Poletaeva (Varatuomari: Carsten Birk, Tanska)   Irina Poletaeva  8.7. / 22.7. / vain netissä 30.7.

Vantaa

7.9.

La

NORD

     

Kihniö

7.9.

La

RYH

 Pirjo Aaltonen (Varatuomari: Maija Lehtonen)  Maija Lehtonen  22.7. / 5.8. / vain netissä 12.8.

Porvoo

14.9.

Su

KR

 Hannele Jokisilta   Unto Timonen  16.7. / 1.8. / vain netissä 6.8.

Hyvinkää

22.9.

Su

RYH

     

Eckerö

28.9.

La

KV

Toshinoro Omura, Japani Jussi Liimatainen   16.7. / 27.8. / vain netissä 3.9.

Hämeenlinna

5.10.

La

RYH

     

Hämeenlinna

6.10.

Su

RYH

     

Seinäjoki

26.10.

La

KV

     

Jyväskylä

9.11.

La

NORD

 Leila Kärkäs

 Åke Cronander, Ruotsi

 1.10. / 15.10. / vain netissä 21.10.

Jyväskylä

10.11.

Su

KV

 Tamas Jakkel, Unkari

Tamas Jakkel, Unkari

  1.10. / 15.10. / vain netissä 21.10.

Helsinki

7.12.

La

NORD, HeW-19

 Hans-Erhard Grüttner, Saksa (Varatuomari: Markku Kipinä)

 Maret Kärdi, Viro 

 10.10. / 31.10. / vain netissä 11.11.

Helsinki

8.12.

Su

KV V-19

Helin Tenson (Varatuomari: Svend Lövenkjaer, Tanska)

 Marja Talvitie (Esko Nummijärvi)

 10.10. / 31.10. / vain netissä 11.11.

 

Kirjoita uusi kommentti: (Napsauta tästä)

123kotisivu.fi
merkkiä jäljellä: 160
OK Lähetetään.
Katso kaikki kommentit

| Vastaa

Uusimmat kommentit

22.12 | 16:52

Kiitos Jaana!

...
23.07 | 15:19

Onnea uudesta perheenjäsenestä

...
05.05 | 16:16

Hieno kuva mun Iskästä!

...
09.05 | 11:30
Vuoden 2019 tuomarit on saanut 2
Tykkäät tästä sivusta