Näyttelykalenteri 2022

Näyttelykalenteri 2022

Paikka

Aika

Pv

KV / NORD/ KR/ RN

Kleinituomari

Ryhmätuomari

Ilm.pv. / Tulokset (M & R; MV & V)

Kajaani

9.1.

Su

KV

Erika Häkkinen

Anneli Pukkila

Siirretty pidettäväksi 3.4.2022!

Turku

23.1.

Su

KV

Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi

Anna Albrigo, Italia

Ilmoittautuminen on päättynyt!

Seinäjoki

5.2.

La

KV

Zita Kotlas Sarnjai, Serbia

Jussi Liimatainen

NÄYTTELY PERUTTU!

Parkano

6.2.

Su

RN

Maarit Hassinen (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

Tuula Savolainen

NÄYTTELY PERUTTU!

Jämijärvi

26.2.

La

RN

Markku Mähönen (Varatuomari: Tanya Ahlman-Stockmari)

Pekka Teini

10.1. / 24.1. / vain netissä 31.1.

Korpilahti

20.3.

Su

RN

Tapio Kakko (Varatuomari: Harto Stockmari)

Katja Partanen

Rajoitus 550 koiraa!  21.2. / vain netissä 28.2.

Joensuu / Eno

26.3.

La

RN

Tuula Savolainen

Tuula Savolainen

Rajoitus 600 koiraa! 23.2.

Lahti

27.3.

Su

KV

Karl Eddie Berge, Norja

Terje Lindström, Norja

31.1. / 27.2. / vain netissä 2.3.

Kauhajoki

27.3.

Su

RN

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Reino Korpela)

Jari Fors

Rajoitus 560 koiraa!  1.2. / 26.2. / vain netissä 4.3.

Kajaani

3.4.

Su

KV

Erika Häkkinen

Anneli Pukkila

Ilmoittautuminen avataan myöhemmin!

Vaasa

9.4.

La

KV

Perttu Ståhlberg (Varatuomari: Kresten Scheel, Tanska)

Tapio Eerola

7.2. / 7.3. / vain netissä 13.3.

Jyväskylä

16.4.

La

NORD

Saija Juutilainen

Esa Ruotsalainen

28.2. / 20.3. / vain netissä 28.3.

Jyväskylä

17.4.

Su

KV

Annaliisa Heikkinen

Kim Vigsjö Nielsen, Tanska

28.2. / 20.3. / vain netissä 28.3.

Kouvola

17.4.

Su

RN

Erika Häkkinen (Varatuomari: Pirjo Aaltonen)

Pirjo Aaltonen

21.3.

Kankaanpää

24.4.

La

RN

 

Kimmo Mustonen

Darko Drobjnak, Serbia

16.3. / vain netissä 23.3.

Pello

23.4.

La

RN

 Tarja Kallio

 Tarja Kallio

 

Polvijärvi

23.4.

La

RN

 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

 

Pello

24.4.

Su

RN

 Jetta Tschokkinen

 Reino Korpela

 

Tampere

30.4.

La

NORD

 Mark Cocozza, Iso-Britannia

 

 

Kurikka

30.4.

La

RN

Hannele Jokisilta

 

 

Tampere

1.5.

Su

KV

 Maarit Hassinen

 

 

Lahti

1.5.

Su

RN

 

 

 

Oulu

7.5.

La

NORD

 

 

 

Loviisa

7.5.

La

RN

 Leni Finne (Varatuomari: Marja Talvitie)

 Saija Juutilainen

 7.4.

Kouvola

8.5.

Su

RN

 Hannu Talvi (Varatuomari: Paavo Mattila)

 Hannu Talvi

Rajoitus 700 koiraa! 7.4. 

Salo

8.5.

Su

RN

 Marie Thorpe, Irlanti

 

 

Sastamala

8.5.

Su

RN

 Leni Finne

 

 

Helsinki

14.5.

La

KV

Anca Giura, Romania (Varatuomari: Saija Juutilainen)

Michael Clancy, Irlanti

14.3. / 11.4. / vain netissä 18.4.

Parikkala

14.5.

La

RN

Paula Rekiranta (Varatuomari: Maija Mäkinen)

 Hannu Talvi

 19.4. / vain netissä 26.4.

Hamina

15.5.

Su

KR

Maritha Östlund-Holmsten, Ruotsi 

 

 

Oulu

15.5.

Su

RN

Iuza Beradze, Georgia 

 Katja Partanen

 13.4.

Mynämäki

21.5.

La

KR

Jadranka Mijatovic, Kroatia (Varatuomari: Leni Finne)

Jadranka Mijatovic, Kroatia

4.4. / 19.4. / vain netissä 26.4.

Oulainen

21.5.

La

RN

Juha Putkonen (Varatuomari: Juha Putkonen)

Pirjo Aaltonen

4.4. / 18.4. / vain netissä 25.4.

Rauma

22.5.

Su

KR

Leo Jancik, Tsekki (Varatuomari: Vladimir Piskay, Slovakia)

 Pirjo Aaltonen

 4.4. / 20.4. / vain netissä 26.4.

Kangasniemi

26.5.

To

KR

Tapio Kakko (Varatuomari: Perttu Ståhlberg)

Esa Ruotsalainen

11.4. / vain netissä 28.4.

Mynämäki

26.5.

To

RN

 

 

 

Tornio

26.5.

To

RN

 Mari Lackman

 

 

Kontiolahti

28.5.

La

KV

Beatrix Märki Casanova, Sveitsi

Gunnar Nymann, Tanska

24.4. / vain netissä 30.4.

Riihimäki

28.5.

La

RN

Frances Smith, Argentiina (Varatuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

11.3. / vain netissä 22.4. / vain netissä 15.5.

Lestijärvi

28.5.

La

RN

 Hannu Talvi

 

 

Kontiolahti

29.5.

Su

KR

Saija Juutilainen

Saija Juutilainen

24.4. / vain netissä 30.4.

Keuruu

29.5.

Su

RN

 Helin Tenson

 

 

Ylöjärvi

4.6.

La

KR

Hannele Jokisilta

Hannele Jokisilta

vain netissä 5.5. / vain netissä 12.5.

Loviisa

4.6.

La

RN

 

 

 

Suomussalmi

5.6.

Su

RN

 

 

 

Rovaniemi

11.6.

La

KV

 

 

 

Hämeenlinna

11.6.

La

KR

 Rade Dakic, Serbia

 

 

Pöytyä

11.6.

La

RN

 Pekka Teini

 

 

Uusikaarlepyy

11.6.

La

RN

Harry Tast (Varatuomari: Nina Karlsdotter, Ruotsi)

Nina Karlsdotter, Ruotsi

9.5. / vain netissä 16.5.

Alavus / Tuuri

12.6.

Su

KR

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Varatuomari: Harry Tast)

Maija Lehtonen

2.5. / 16.5. / vain netissä 23.5.

Lappeenranta

18.6.

La

KR

 

 

 

Kuusamo

18.6.

La

RN

Tarja Kallio

 

 

Kotka

19.6.

Su

KV

Siret Lepasaar, Viro (Varatuomari: Harto Stockmari)

 Marko Lepasaar, Viro

 15.5. / 22.5. / vain netissä 28.5.

Haapajärvi

19.6.

Su

RN

Kimmo Mustonen (Varatuomari: Katja Korhonen)

Katja Korhonen

17.5. / vain netissä 24.5.

Oulu

2.7.

La

KV

 

 

 

Pieksämäki

2.7.

La

RN

Kalvo Kriis, Viro

Hannele Jokisilta

6.6.

Tuusniemi

2.7.

La

RN

Annaliisa Heikkinen

Paula Rekiranta

6.6. / vain netissä 10.6.

Orivesi

3.7.

Su

KR

 

 

 

Mikkeli

9.7.

La

KR

 

 

 

Mäntsälä

9.7.

La

KR

 Jelena Kruus, Viro

 

 

Sauvo

9.7.

La

RN

 Reino Korpela

 

 

Helsinki

16.-17.7.

La/Su

KR

 

 

 

Tornio

17.7.

Su

NORD

 

 

 

Kalajoki

22.7.

Pe

RN

 Hedi Kumm, Viro

 

 

Kalajoki

23.7.

La

NORD

 Leila Kärkäs

 

 

Posio

23.7.

La

RN

 

 

 

Kalajoki

24.7.

Su

KV

 Armando Ferone, Italia

 

 

Espoo

30.7.

La

ERKKARI

M&R: Elisabeth Spillman, Ruotsi; mv & va: Harry Tast

 

 

Pori

30.7.

La

KV

 

 

 

Kannonkoski

30.7.

La

RN

 Juha Putkonen

 

 

Lohja

30.7.

La

RN

 

 

 

Pihtipudas

31.7.

Su

RN

 Jouko Leiviskä

 

 

Kuopio

5.8.

Pe

KR

 Francesco Cochetti, Italia

 

 

Kuopio

6.8.

La

NORD

 Linda Volarikova, Slovakia

 

 

Luumäki

6.8.

La

RN

 

 

 

Kuopio

7.8.

Su

KV

 Ricky Lochs-Romans, Alankomaat

 

 

Maalahti

7.8.

Su

RN

 Reino Korpela

 

 

Kurikka

13.8.

La

RN

 

 

 

Lappeenranta

13.8.

La

RN

 

 

 

Rovaniemi

13.8.

La

RN

 

 

 

Helsinki, Kaivopuisto

14.8.

Su

ERKKARI

 

 

 

Raisio

14.8.

Su

KR

 

 

 

Puolanka

14.8.

Su

RN

 

 

 

Kouvola

20.8.

La

KR

 

 

 

Heinola

21.8.

Su

KR

 

 

 

Kauhava

27.8.

La

RN

 

 

 

Forssa

28.8.

Su

KV

 Kerstin Nilsson, Tanska

 

 

Ruovesi

28.8.

Su

RN

 

 

 

Helsinki

3.9.

La

NORD

 

 

 

Joensuu

3.9.

La

RN

 

 

 

Ähtäri

3.9.

La

RN

 

 

 

Oulu

4.9.

Su

KR

 

 

 

Hollola

4.9.

Su

RN

 

 

 

Kihniö

4.9.

Su

RN

 

 

 

Porvoo

10.9.

La

KR

 

 

 

Hyvinkää

17.9.

La

KR

 

 

 

Eckerö

24.9.

La

KV

 Fredrik Nilsson, Ruotsi

 

 

Riihimäki

24.9.

La

KR

 

 

 

Hämeenlinna

8.10.

La

RN

 

 

 

Hämeenlinna

9.10.

Su

RN

 

 

 

Seinäjoki

22. 10.

La

KV

 

 

 

Jyväskylä

12.11.

La

NORD

 

 

 

Jyväskylä

13.11.

Su

KV

 

 

 

Helsinki

2.12.

Pe

KR

 

 

 

Helsinki

3.12.

La

NORD

 

 

 

Helsinki

4.12.

Su

KV

 

 

 

 

Kirjoita uusi kommentti: (Napsauta tästä)

123kotisivu.fi
merkkiä jäljellä: 160
OK Lähetetään.

Tuula Pitkänen | Vastaa 14.10.2021 19.18

Olet Mirja kyllä ihana kun tätä ylläpidät. Niin helppoa katsoa ja miettiä minne sitä matkaisi :) Ihanaa syksyä sinulle ja pojille <3

Katso kaikki kommentit

| Vastaa

Uusimmat kommentit

14.10 | 19:18

Olet Mirja kyllä ihana kun tätä ylläpidät. Niin helppoa katsoa ja miettiä minne sitä matkaisi :) Ihanaa syksyä sinulle ja pojille <3

...
22.12 | 16:52

Kiitos Jaana!

...
23.07 | 15:19

Onnea uudesta perheenjäsenestä

...
05.05 | 16:16

Hieno kuva mun Iskästä!

...
Tykkäät tästä sivusta